تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۸:۱۷:۲۶
کد مطلب : 93996

دستگیری‌عوامل اختلاس ۲۰میلیاردی دریزد

به دنبال تشکیل پرونده اختلاس در شرکت تعاونی مروست در اوایل سال جاری در دادگاه این بخش، ۸ متهم به دلیل تحصیل مال از طریق نامشروع، استفاده از سند مجعول و مشارکت در جعل شناسایی شدند.

دادرس دادگاه بخش عمومی مروست با ارائه توضیحاتی در این زمینه گفت: در فروردین سالجاری با گزارش مردمی مبنی بر اختلاس در شرکت تعاونی مروست مبنی بر عدم اختصاص یارانه دولتی بالغ بر ۲۰ میلیارد ریالی به باغداران منطقه، تحقیقات در این زمینه آغاز شد.جواد افشاری افزود: با دستور رئیس حوزه قضایی بخش و همکاری نیروی انتظامی به دفتر شرکت تعاونی مراجعه و تمامی اسناد و مدارک در خصوص یارانه ضبط و توقیف و پرونده ای در این خصوص تشکیل شد.

وی اظهار داشت: با تحقیقاتی که توسط پلیس آگاهی یزد و شعبه هفتم بازپرسی یزد صورت گرفت مشخص شد یارانه اختصاصی با همکاری مدیرعامل این شرکت به برخی از دلالان و واسطه گران برای خرید محصولات پرداخت شده است.

دادرس دادگاه عمومی بخش مروست افزود: طی نیابت ارسالی از شعبه هفتم بازپرسی یزد به حوزه قضایی بخش مروست ۸ نفر به اتهام تحصیل مال از طریق نامشروع، جعل، استفاده از سند مجعول و مشارکت در جعل شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته وی متهم ردیف اول با صدور قرار بازداشت موقت به زندان یزد فرستاده شد و ۷ نفر دیگر نیز در حال حاضر با قید قرار و ثیقه سنگین آزاد شده اند.

افشاری در خاتمه افزود: این اقدام خوشحالی و رضایتمندی مردم و کشاورزان و همچنین مسئولین منطقه و قدردانی آنان از دستگاه قضایی را در پی داشته است.

منبع: خبرآنلاین