تاریخ انتشار خبر: ۴ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۰۹:۳۹:۵۷
کد مطلب : 18779
شهردار آبادان:

دهکده «بریم» آبادان به شهرداری واگذار شد

شهردار آبادان گفت: با توافق با منطقه آزاد اروند، دهکده «بریم» برای رفع مشکلات موجود به شهرداری این شهر تحویل داده شد.

عصر آبادان – محمودرضا شیرازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان در خصوص نشست مشترک مدیرعامل و شهردار اظهار کرد: در این جلسه صحبت‌های خوبی برای همکاری آینده بین شهرداری و منطقه آزاد صورت پذیرفت و موارد متعددی مورد توافق قرار گرفت.

وی افزود: با جلسات و صحبت‌هایی که با مدیران ارشد سازمان منطقه آزاد آقای زمانی و کعبی داشتم، همکاری و تعامل خوب و صمیمی بین شهرداری و منطقه آزاد اروند خواهد بود و هیچ چالشی نخواهیم داشت و امید می‌رود با تلاش و کار صادقانه و مجاهدانه بتوانیم خدمتگزار شهروندان در رکاب انقلاب، امام و شهدا باشیم.

شهرداری آبادان از توافق در مورد دهکده بریم خبر داد و گفت: مشکلاتی در خصوص خدمات رسانی به این محله وجود داشت که مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد با انعقاد تفاهمنامه، شهرداری این محله و برخی محلات دیگر را تحویل بگیرد.

وی با اشاره به تعامل خوب شهرداری و مدیرعامل منطقه آزاد برای حل مشکلات شهر آبادان تصریح کرد: شهرداری از فرصت نهایی شدن تفاهمنامه با سازمان منطقه آزاد برای ارائه خدمات مناسب و شایسته شهری به مردم این شهر استقبال خواهد کرد زیرا طی مدت خدمت در آبادان تلاش کرده‌ام با نگاه به منافع مردم برنامه‌های خود را پیش ببرم.

شیرازی ادامه داد: معتقدم با تعامل و تفاهم با منطقه آزاد و اکنون که یک مدیرعامل بومی و آشنا به منطقه بر مسند مدیریت عالی سازمان نشسته، برای شهرداری فرصت مناسبی است تا با ایجاد تفاهم و تعامل امور شهر را ساماندهی و پیش ببرد.

وی با تقدیر از اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص پیشنهاد اجرای برخی پروژه‌های عمرانی گفت: بسترهای اولیه تفاهمنامه بین ما فراهم شده و امیدواریم شهرداری در اجرای پروژه‌های عمرانی و زیرساختی با منطقه آزاد همکاری تنگاتنگی داشته باشد.

مدیر سامانه مدیریت شهری آبادان با بیان اینکه امکان و فرصت همکاری‌‌های بسیار زیادی بین شهرداری و منطقه آزاد وجود دارد که باید توسعه یابد، عنوان کرد: این همکاری‌ها به ‌تدریج گسترش خواهد یافت و شورای شهر آبادان یک ضلع دیگر از این همکاری‌هاست که مقرر شده دیدارهای مشترکی به همراه اعضای شورا با مدیران منطقه آزاد داشته باشیم.

وی، این شهر و مجموعه شهرداری را متعلق به همه شهروندان خواند و افزود: همه صاحب نظران که می‌توانند در اداره بهتر شهر کمک کنند تا کار را بهتر پیش ببریم، در خدمتشان خواهم بود تا با خرد جمعی، روحیه جهادی و بسترهایی که فراهم شده کار را پیش ببریم.

شیرازی در پایان ابراز داشت: توسعه همه جانبه آبادان با مساعدت و همکاری سازمان منطقه آزاد اروند سرعت می‌گیرد و مردم از ما انتظار دارند در یک فرآیند تعاملی دو سویه به سمت توسعه شهر آبادان حرکت کنیم.