تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۰:۵۲:۴۰
کد مطلب : 67262
امام جمعه موقت اهواز :

دولت مشکلات را صادقانه با مردم مطرح کند نه اینکه دنبال حاشیه سازی باشد

حجت الاسلام حسن زاده اظهار داشت:مقام معظم رهبری فرموند “تفرقه در داخل کشور هم به هر شکلی حرام است” این به معنای این نیست که از دولت اصلا انتقاد نشود انتقادها نباید همراه تخریب و تضعیف باشد قطعا دولت هم نباید به حاشیه بپردازد مشکلات را با مردم صادقانه مطرح کند نه اینکه دنبال حاشیه سازی باشد عناوینی که متاسفانه از زبان خود رئیس جمهور گاها می شنویم.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ، حجت الاسلام  “سید ابوالحسن حسن زاده” امام جمعه موقت اهواز در گفتگو با رهیاب با تببین فرمایشات مقام معظم رهبری که تشیعmi6 و سنی cia هر دو ضد اسلام هستند اظهار داشت:اختلاف بین مسلمانان یک مسئله ای است که به دوران معاصر ما مربوط نمی شود و ید طولانی دارد اما در دوره اخیر و با رشد استعمار و استکبار شاهد اجرای سیاست کهنه تفرقه انداختن و حکومت کردن هستیم.

وی ادامه داد:متاسفانه دشمن از سیاست تفرقه اندازی خود نتایج خوبی گرفت و به بعضی از اهداف شوم خود رسید بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و گسترش اسلام در سراسر دنیا آنها برای مقابله با آرمان گرایی در بین مسلمانان سیاست تفرقه را تقویت کردند و با روش های جدید این مسئله را جلو بردند.

حجت الاسلام حسن زاده تاکید کرد:آخرین سیاست استکبار در ایجاد تفرقه همین گروه های تکفیری است که در بین اهل سنت می بینیم در بین شیعه نه اینکه افراط نبوده است ولی خیلی کمتر بوده است.

وی ادامه داد:همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند دست سازمان های اطلاعاتی انگلیس و امریکا در این قضایا مشهود است آنها با تزریق پول به گروه های تندرو شیعه می خواهند آنها را به عنوان نماد شیعیان به اهل سنت معرفی کنند و از آن طرف گروهای تروریستی را به عنوان نماد اهل سنت معرفی میکنند.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد:بابصیرتی که شیعه و اهل تسنن دارند ان شاالله نقش های دشمن نقش بر آب می شود باید خواص شیعه وسنی با یکدیگر بنشینند باید از رسانه های ارتباطی برای نزدیک کردن شیعه وسنی به هم استفاده شود.

وی افزود:ما از رهبران سیاسی و حکومت های کشور های مسلمان انتظاری نداریم که بخواهند به مسئله وحدت شیعه و سنی بپردازند چرا که آنها خود عمال امریکا و انگلیس هستند اما از علما و نخبگان و مردم انتظار می رود که به بحث وحدت اهمیت دهند.

حجت الاسلام حسن زاده تاکید کرد:مقام معظم رهبری فرموند “تفرقه در داخل کشور هم به هر شکلی حرام است” این به معنای این نیست که از دولت اصلا انتقاد نشود انتقادها نباید همراه تخریب و تضعیف باشد قطعا دولت هم نباید به حاشیه بپردازد مشکلات را با مردم صادقانه مطرح کند نه اینکه دنبال حاشیه سازی باشد عناوینی که متاسفانه از زبان خود رئیس جمهور گاها می شنویم.

 منبع: رهیاب