تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۲:۱۲:۲۴
کد مطلب : 17137
امام جمعه آبادان:

دیپلماسی ایران بر اساس عزت و حکمت است

امام جمعه آبادان به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا در اجلاس داووس مبنی بر اینکه گزینه جنگ روی میز است اشاره کرد و گفت: دیپلماسی ایران بر اساس عزت و حکمت است.

 عصر آبادان – به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈ علی ابراهیمی پور ˈ  افزود: آمریکا گزینه جنگ را روی میز دارد ولی ما گزینه های فراوانی چون ۲۲ بهمن، ولایت و رهبری، عاشورا و شهدا را روی میز داریم.

وی خواستار شفاف سازی مسایل هسته ای از سوی مسوولان مذاکره کننده ایران شد و افزود: دشمن در مذاکرات هسته ای به دنبال تحقیر ملت ایران است.

امام جمعه آبادان به حضور آمریکا در پشت پرده جنگ تحمیلی اشاره کرد و اظهار داشت: دندان های آمریکا در افغانستان، عراق و سوریه کشیده شده است.

وی آغاز دهه مبارک فجر را تبریک گفت و انقلاب اسلامی ایران را صد درصد مردمی دانست و افزود: مردم در انقلاب اسلامی به دنبال استقرار حکومت اسلامی بودند.

حجت الاسلام ابراهیمی پور با اشاره به حضور همیشگی مردم ایران در صحنه گفت: دشمن با تحریم و محاصره اقتصادی قصد دارد از مردم ایران انتقام بگیرد.

وی دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف را یادآور شد و افزود: شعار اسلام گرایی کشورهای منطقه در بیداری اسلامی برگرفته از انقلاب اسلامی ایران است.

خطیب جمعه آبادان در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و رییس مجلس خواست نگاه ویژه ای برای رفع مشکلات مردم آبادان و خرمشهر داشته باشند.

وی گفت: پرونده بازسازی شهرهای آبادان و خرمشهر بسته شده ولی مشکلات و نارسایی های جنگ همچنان در این شهرها وجود دارند.

حجت الاسلام ابراهیمی پور به آمار بالای بیکاری در آبادان و خرمشهر اشاره کرد و افزود: بودجه فرهنگی این شهرها با توجه به اینکه مهد و دروازه ورود تشیع به ایران می باشند باید افزایش یابد.

وی برگزاری برنامه های پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در آبادان را یادآور شد و گفت: امید است این برنامه ها استمرار داشته و با ساختار شکنان برخورد جدی شود.

امام جمعه آبادان افزود: نیروی انتظامی با افراد مخل نظم و امنیت با جدیت برخورد کند.

وی با اشاره به ورود کاروان های راهیان نور در آستانه عید نوروز به آبادان گفت: مسوولان، فضای شهر را برای ورود میهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور آماده کنند.