تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۶:۱۹:۳۰
کد مطلب : 87649

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان: بهترین راه برای مقابله با حوادث، حفظ آمادگی است

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان گفت: برای مقابله با حوادث طبیعی یا انسانی، بهترین راه حفظ آمادگی است.

 

خبرگزاری فارس: بهترین راه برای مقابله با حوادث، حفظ آمادگی است

به گزارش  عصر آبادان، فرزاد آلفونه در حاشیه برگزاری مانور زلزله، اسکان و حوادث جاده‎ای به مناسبت هفته هلال احمر و صلیب سرخ، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جمعیت هلال احمر ایران سال‎هاست که در فدراسیون بین‎المللی جمعیت‎های صلیب سرخ است.

وی افزود: جمعیت هلال احمر را می‎توان از طریق برنامه‎های آن و اهدافی که دنبال می‎کند به مردم معرفی کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان در این خصوص تصریح کرد: این برنامه‎ها و اهداف باعث می‎شود تا مردم نسبت به نیازهایی که هلال احمر برای آنها برآورده می‎سازد، آگاهی پیدا کنند.

آلفونه در ادامه به هفته صلیب سرخ و هلال احمر اشاره کرد و گفت: در این هفته که از ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت ماه هر سال است، در سراسر کشور برنامه‎ها و مانورهایی اجرا می‎شوند که هدف اصلی آنها کسب آمادگی برای مقابله با حوادث غیرمترقبه طبیعی و انسانی است.

وی اضافه کرد: در همین راستا در استان خوزستان نیز برنامه‎هایی در همه شهرها به طور همزمان برگزار می‎شود که امروز هم در اهواز و دیگر شهرهای استان از جمله آبادان مانور سه‎گانه‎ای با عنوان زلزله، اسکان و حوادث جاده‎ای برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در این مانور، سه هدف عمده را دنبال کردیم که آمادگی گروه امداد و نجات در زمان حوادث، برقراری پایگاه‎های اسکان برای بازماندگان حوادث، و ارائه خدمات بهداشت روانی به آنها را شامل می‎شوند.

آلفونه افزود: در این مانورها، امدادگران توانایی خود در مقابله با حوادث را محک زدند.

وی همچنین به شعار امسال جمعیت هلال احمر اشاره و تصریح کرد: شعار امسال جمعیت‎های هلال احمر «انسان مهربان، دنیای آرام» است.

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان ادامه داد: از همشهریان انتظار داریم از همه آموزش‎هایی که به آنها ارائه می‎دهیم، بهره ببرند تا بتوانند برای حوادث غیرمترقبه‎ای که احتمال رخ دادنشان هست، آمادگی کسب کنند.

آلفونه در پایان با بیان اینکه بیشترین آمار مرگ و میر در کشور ما مربوط به حوادث جاده‎ای است، گفت: در ایران حوادث طبیعی زیادی از قبیل سیل و زلزله و آتش‎سوزی رخ می‎دهد اما حوادث انسانی مثل تصادفات جاده‎ای بیشترین آمار کشته‎ها را دارد که این یک زنگ خطر برای امدادگران هلال احمر است تا همواره در زمینه امدادرسانی به مصدومان جاده‎ای آمادگی لازم را داشته باشند.

منبع: فارس