تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۲:۴۳
کد مطلب : 54286

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان :هزینه اعتبار ۱۴۲ میلیارد ریالی برای طرح تحول سلامت در جنوب خوزستان

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان از هزینه اعتبار ۱۴۲ میلیارد ریالی برای طرح تحول سلامت در جنوب خوزستان خبر داد.

 

عصر آبادان ، علیرضا آموزنده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: تا به امروز اعتباری بیش از ۱۴۲ میلیارد ریال برای اجرایی شدن هر چه بهتر طرح تحول نظام سلامت در حوزه فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان در موارد مختلف این طرح کشوری هزینه شده است.

وی در همین راستا اضافه کرد: این اعتبارها در بخش‌های کاهش هزینه‌های بیمار، حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، حضور پزشکان متخصص مقیم، ارتقاء کیفیت خدمات ویزیت، ارتقاء کیفیت هتلینگ بیمارستان‌ها و البته ترویج زایمان طبیعی مصرف شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان با ارائه جزئیات بیشتر در خصوص اعتبارهای تخصیص داده شده به طرح تحول سلامت در حوزه فعالیت این دانشکده افزود: از مبلغ ذکر شده بیش از ۱۰ میلیارد ریال آن صرف ترویج زایمان طبیعی و نزدیک به ۷ میلیارد ریال آن نیز به منظور ارتقاء کیفیت خدمات ویزیت هزینه شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت کاهش هزینه‌های درمان در طرح تحول نظام سلامت تا به امروز چیزی حدود ۸۶ میلیارد ریال را نیز در این بخش هزینه کرده‌ایم.

منبع: فارس