تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۸:۲۲:۲۸
کد مطلب : 94006

رادیو فردا هم رفسنجانی را متهم به تحریف امام کرد

رادیو فردا در غالب اخبار مربوط به هاشمی رفسنجانی، از سال فتنه ۸۸ تا کنون عکس پس زمینه بزرگی از امام راحل می آورد تا به بیننده القا کند هاشمی قطعاً در مسیر امام است و اتفاقا برای همین خبری هم که در آن به اعلام تقابل تفکرات این دو شخصیت می پردازد از همین عکس به اشتباه استفاده کرده!

 

به گزارش  عصر آبادان،رادیو فردا در خبر تیتر اول خود می نویسد: رفسنجانی با تجلیل از آیت‌االله خمینی او را “مروج رحمانیت اسلام” خواند و مدعی شد که اندیشه خشونت در فعالیت‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی جایی نداشته است. به گفته او، بعد از پیروزی انقلاب به دستور آیت‌الله خمینی “تمام نهادهای کشور حفظ شدند و فقط افراد خاصی که مرتکب جنایات مشخصی شده بودند، محاکمه شدند در حالی که در انقلاب‌های کمونیستی تصفیه‌های خونین انجام شد و بسیاری از مسولان گذشته مجازات شدند.” این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که آخرین سال حکومت آیت‌الله خمینی با اعدام هزاران نفر از زندانیان سیاسی ایران همراه بود که شمار آن به طور دقیق اعلام نشده است. مستندات این رویداد از جمله نامه‌ها و خاطراتی که آیت‌الله حسینعلی منتظری، قائم مقام وقت رهبر جمهوری اسلامی بعدها منتشر کرد، نشان می‌دهد که این اعدام‌ها با حکم آیت‌الله خمینی انجام شده است.‌ همچنین پس از سقوط حکومت محمدرضا پهلوی شمار زیادی از وابستگان به حکومت سابق که در ایران مانده بودند اعدام شدند، مانند امیرعباس هویدا، نخست‌وزیر سابق ایران.

این رادیو وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) در ادامه می نویسد: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به جنگ ایران و عراق در زمان حکومت صدام حسین اشاره کرده و گفته است که «آیت‌الله خمینی هرگز اجازه پیشروی در خاک عراق را نمی‌داد». این ادعا در حالی مطرح شده که یکی از شعارهای اصلی در دوران جنگ هشت ساله این بود که «راه قدس از کربلا می‌گذرد». از سوی دیگر، ایران در مقاطعی از جنگ توانست بخش‌هایی از خاک عراق از جمله فاو را به تصرف خود در آورد.”

این نوع استدلالات بی پایه و اساس رادیو فردا باید افرادی را که تمام مهم و غم خویش را مطرح شدن در رسانه های اپوزیسیون می دانند به اندکی تامل وا دارد تا ببینند چگونه خسر الدنیا و الاخره هستند.

امروز رادیو فردا برای این اتهامات که به رفسنجانی وارد می کند منبع بسیاری از اخبارها و استنادات خود را می سوزاند به گونه ای که شاید اگر مخاطبی صاحب فهم این خبر را در کنار سیل عظیم اخبار تولیدی رادیو فردا که منتسب به وی مباشد قرار بدهد دیگر هیچ وجهی برای اعتماد به رادیو فردا و رفسنجانی نیابد.

به نظر می رسد وقتی منابعی مانند صحیفه نور و صحیفه امام موجود هستند و وقتی اصل سخنرانی ها و متون آن در دسترس هر فرد عادی ای می باشد، به صلاح است که آقای رفسنجانی خیلی برای صیانت از تفکرات امام خود را به زحمت نیاندازند و اجازه دهند تا مردم خود با این تفکرات آگاه شوند، تا ایشان هم بیش از این از ارزش کاسته شده خود نکاهند.

انتهای پیام/

منبع: دانا