تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , شهریور, ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۹:۰۲
کد مطلب : 130490

راهیابی نمایش” دیکتاتور” به جشنواره تئاتر منطقه آزاد اروند

نمایش ” دیکتاتور” به نویسندگی و کارگردانی مهرداد معماری از تولیدات واحد نمایش حوزه هنری خوزستان دفتر آبادان به نخستین جشنواره تئاتر منطقه آزاد اروند یادواره شکست حصر آبادان راه پیدا کرد.

به نقل از حوزه هنری خوزستان؛ آرش ساربان مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان با بیان این مطلب گفت: نمایش ” دیکتاتور” حاصل ۶ ماه فعالیت مهرداد معماری و عوامل وی در این نمایش هستندکه در شهرستان آبادان تولید شده است.

وی افزود: در این نمایش که مهرداد معماری و زهرا سالم نژاد ایفای نقش می کنند، داستان سرهنگی بازنشسته از دوران دیکتاتوری رضا خان است که در زندگی خود دچار لغزش و جنایات بسیاری شده و اینک با همسر سالخورده خود به مرور دوران پر قدرت خود می پردازد.

ساربان ادامه داد: محمد حسن حیاوی، مجتبی فرحان احمدی، سهام اسدی مقدم و خاطره ده بارزی دیگر بازی سازان این نمایش می باشند و دیگر عوامل این نمایش شامل دستیار کارگردان : محمد حسن حیاوی ،  افکتور : محمد معماری،  نورپرداز: احمد مزرعاوی، طراح لباس : شهرزاد زنده بی زاده،  گریم :  مهرداد سامانی و فاطمه اعزازی و  سرپرست گروه : محمد علی ذبیحی سامانی هستند.

گفتنی است ،نخستین جشنواره تئاتر اروند یادواره شکست حصر آبادان از ۲۶ تا ۲۸ شهریور ماه دردوبخش صحنه ای و خیابانی در آبادان برگزار می شود.