تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۶:۲۸
کد مطلب : 53831
رئیس سازمان غذا و دارو کشور اعلام کرد

راه‌اندازی آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی در آبادان

رئیس سازمان غذا و دارو کشور از راه‌اندازی آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی در آبادان خبر داد.

خبرگزاری فارس: راه‌اندازی آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی در آبادان

به گزارش عصر آبادان به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رسول دیناروند در حاشیه دیدار با رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار کرد: با توجه به برخی موضوعات نیاز به راه‌اندازی آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی در آبادان وجود دارد که سازمان غذا و دارو این قول را می‌دهد که در سال ۹۴ آزمایشگاه یاد شده در این منطقه افتتاح شود.

وی در همین خصوص اضافه کرد: امیدوار هستیم که با افتتاح این آزمایشگاه در آبادان، نیاز تجار و بازرگانان منطقه در این خصوص نیز مرتفع شود.

رئیس سازمان غذا و دارو کشور ادامه داد: تا قبل از افتتاح این آزمایشگاه در آبادان، تایید کالا و کیفیت آن در اهواز انجام می‌شد که با راه‌اندازی این آزمایشگاه در آبادان، فعالیت‌ها در این زمینه با سرعت بیشتری انجام شده و ترخیص کالا سریع‌تر انجام می‌شود که این موضوع به رونق تجارت در جنوب خوزستان کمک می‎کند.

وی در ادامه با اشاره به موضوع قرار گرفتن بخشی از دانشکده علوم پزشکی آبادان در منطقه آزاد اروند، افزود: با توجه به بالا رفتن حجم مبادلات کالا، روند افزایشی این مبادله‌ها و ترانزیت آنها در بنادر این دو شهر و البته راه‌اندازی و احداث کارخانجات جدید، نیاز به فعالیت بیشتر معاونت غذا و دارو در منطقه احساس می‌شود.

دیناروند خاطر نشان کرد: به خاطر اهمیت موارد ذکر شده تصمیم گرفتیم که ساختمان غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان را با تامین ساختمان از سوی این دانشکده و البته کمک سازمان غذا و دارو کشور تاسیس کنیم.

منبع: فارس