تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آذر, ۱۳۹۳ | ۲۲:۴۵:۱۴
کد مطلب : 60593
شهردار آبادان:

راه‌اندازی ۱۰ ایستگاه دفع آب‌های سطحی در آبادان

شهردار آبادان از راه اندازی ۱۰ ایستگاه جدید پمپاژ و دفع آبهای سطحی در این شهر خبر داد.

به گزارش عصر آبادان ، محمودرضا شیرازی پنجشنبه گفت: ۳۴ ایستگاه پمپاژ شهرداری دفع آب های سطحی در مناطق سه گانه شهرداری آبادان فعال است.

وی از اجرای ۶٫۵ کیلومتر خط لوله گذاری در نقاط مشکل دار برای دفع آب های سطحی نقاط مختلف شهر نظیر کوی نیرو و کوی ذوالفقاری خبر داد و افزود:برای آسان شدن خروج آب از شبکه های آب های سطحی و شبکه دفع آبهای سطحی در رودخانه بهمنشیر با نخاله ریزی و لوله گذاری جدید انجام شده و سطح آن منطقه نیز حدود یک متر افزوده شده تا از برگشت آب به شبکه در مواقع مد آب جلوگیری شود.

شهردار آبادان با بیان آبگرفتی برخی خیابان ها پس از بارش باران در روز سه شنبه هفته جاری در این شهر، افزود:آبگرفتگی خیابان ها به دلیل حجم زیاد بارش در دقایق نخستین بارندگی طبیعی بود.

شیرازی گفت: یک ساعت پس از پایان بارش باران، آب جمع شده در بیشتر مناطق شهر با شبکه جمع آوری، تخلیه شد که این مهم بیانگر بدون عیب بودن شبکه پمپاژ و دفع آب های سطحی شهر است.

شهردار آبادان گفت: اگر نیازی به تغییر هندسی معابر شهری برای سرعت بخشی دفع آبهای سطحی باشد، آن را با کار کارشناسی انجام می دهیم.

باران روز سه شنبه در برخی مناطق استان خوزستان به ویژه شهرستان های آبادان و خرمشهر اگرچه پیش از این، از سوی اداره هواشناسی اطلاع رسانی شده بود، مردم و مسئولان آبادان و خرمشهر را غافلگیر کرد.

بارندگی روز گذشته در آبادان و خرمشهر و برخی مناطق استان خوزستان، آبگرفتگی بیشتر معابر این دو شهر و سرگردانی شهروندان را به همراه داشت.

بارش باران، همچنین قطعی جریان برق در برخی نقاط شهرستان آبادان را به همراه داشت و باعث شد که مدارس سه مقطع تحصیلی شهرستان آبادان در نوبت عصر تعطیل شود.

مرجع / ایرنا