تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۸:۲۹
کد مطلب : 76413
فرمانده انتظامی آبادان:

رتبه آبادان در ارتکاب جرم پائین‌ است

فرمانده انتظامی آبادان گفت: به لحاظ ارتکاب جرم، رتبه آبادان نسبت به سایر شهرها پائین‌تر است، جرائم خشن در این شهر وجود ندارد و اکثر جرائم نیز کشف می‌شوند.

خبرگزاری فارس: رتبه آبادان در ارتکاب جرم پائین‌ است

به گزارش عصر آبادان حسین کهیایی اظهار کرد: یکی از مشکلات دیرینه شهری آبادان آن است که بسیاری از مناطق بر اساس اصول شهرسازی ایجاد نشده و این امر در هنگام انجام ماموریت‌ها ما را با مشکل مواجه می‌کند.

وی با تاکید بر تلاش نیروی انتظامی در تامین و استمرار امنیت پایدار در منطقه افزود: در این راستا نیاز به همکاری و حمایت همه جانبه مسئولان و به ویژه مردم داریم و انجام به موقع و درست وظایف سازمانی توسط هر اداره‌ای می‌تواند در این میان بسیار موثر و گره گشا باشد.

فرمانده انتظامی آبادان با اشاره به موضوع سرقت داخل خودرو به عنوان اولویت نخست دسته بندی جرائم در شهرستان آبادان عنوان کرد: ایجاد پارکینگ‌های مجهز و مناسب می‌تواند تا حدود زیادی از بروز این سرقت‌ها جلوگیری کند.

کهیایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز مانور امنیت عمومی در سطح استان و به تبع آن شهرستان، تصریح کرد: تفکر استاندار خوزستان در برگزاری این مانور که برای دومین سال در سطح استان با همکاری و مشارکت مردم و بر اساس سطح بندی‌های انجام شده، بر اساس شاخص‌ها در سطح شهرهای مختلف استان شکل و تداوم می‌یابد.

*جرائم سازمان یافته قابل پیگیری و مبارزه هستند

تکدی‌گری از دیگر موضوعات قابل اشاره از سوی وی بود که در این رابطه یادآور شد: تکدی‌گری به نوبه خود جرم نیست و تخلف است، اما جرائم سازمان یافته قابل پیگیری و مبارزه هستند.

کهیایی ادامه داد: باید همگی دست در دست یکدیگر داده و با اطلاع رسانی درست و به موقع، پلیس را در انجام وظایف و رسیدن به اهداف عالیه که همان امینت پایدار در منطقه است کمک کنند.

فرمانده انتظامی آبادان گفت: شهر آبادان شهری متمدن و دارای بافت اجتماعی بسیار خوبی است، میهمانان نوروزی از این شهر و مردمانش خاطرات بسیار خوبی دارند و به همین دلیل است که سالانه ما میزبان میلیون‌ها نفر مسافر از سراسر کشور هستیم.

وی با بیان اینکه اعمال قانونی نباید با طلب یکی شود، افزود: با خوش‌رفتاری و برخورد مناسب باید با مردم و متقابلا مردم با پلیس رفتار شود.

کهیایی، خطاب به خانواده‌ها تاکید کرد: باید رفتارهایمان در جامعه و به ویژه در خانواده و در برخورد با جوانان و نوجوانان حساب شده و منطقی باشد، تا زمانی که حیا در بزرگترها نباشد کوچکترها نیز چیزی یاد نمی‌گیرند.

فرمانده انتظامی آبادان، ابراز امیدواری کرد تا همگان دست در دست یکدیگر داده و در جهت اعتلا و ارتقای فرهنگ در شهر آبادان که مهد تمدن و دارای سابقه خوبی در این زمینه است، بکوشیم.

*رتبه آبادان به لحاظ ارتکاب جرم نسبت به سایر شهرها پائین‌تر است

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بررسی موضوع امینت در شهرستان پرداخت و گفت: آبادان به لحاظ امنیت نسبت به بسیاری از شهرهای استان از وضعیت مطلوب‌تری برخوردار است.

به گفته کهیایی، به لحاظ ارتکاب جرم، رتبه آبادان نسبت به سایر شهرها پائین‌تر است، جرائم خشن در این شهر وجود ندارد و اکثر جرائم نیز کشف می‌شوند.

فرمانده انتظامی آبادان در پایان افزود: پلیس به پشتوانه مردمی به هیچکس اجازه ایجاد مشکل و ناامنی در شهر را نخواهد داد و با متخلفان نظم و امنیت عمومی به شدت برخورد می‌کند.

منبع: فارس