تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۰۶:۵۳:۳۵
کد مطلب : 107590
پروژه جهانی شیعه‌ستیزی؛

رشوه ۶۸۱ میلیون دلاری آل‌سعود به مالزی برای سرکوب شیعیان

خاندان حاکم بر عربستان سعودی، ید طولانی در حمایت از کمپین‌ها و دولت‌های ضد شیعی دارد. این رژیم، میلیون‌ها دلار پول نفت مردم خود را از گلوی‌شان می‌زند تا دولت‌ها و سیاستمداران رادیکالی مانند نجیب رزاق، نخست وزیر مالزی را به شیعه‌ستیزی بیشتر تشویق کند.

 عصر آبادان-عربستان سعودی در مسیر پروژه شیعه‌ستیزی، طی چند سال اقدام به تطمیع و تحریک کشورهایی با اکثریت سنی برای محدود کردن شیعیان کرده است. اخیرا دادستان کل مالزی، شایعه مبلغ ۶۸۱ میلیون دلار از آل سعود به عنوان هدیه شخصی به «نجیب رزاق» -نخست وزیر مالزی- را تأیید کرد. این تأیید، به ماه‌ها شایعات پایان داد. کمیته ضد اختلاس کشور مالزی، رزاق را به اختلاس متهم کرده است. این انتقال مالی نزدیک به ۷۰۰ میلیون دلار، پیش از انتخابات مجدد ۲۰۱۳ صورت گرفت. رزاق، که از سال ۲۰۰۹ بر راس قدرت است، طی چند سال اخیر سرکوب شیعیان را در دستور کار خود قرار داده است.

تطمیع نخست وزیر مالزی جهت محدودیت شدید شیعیان /// شیطنت‌های عربستان برای سرکوب و حذف شیعیان /// جنگ نرم /// آماده جهت ملاحظه ///

اندیشکده گلوبال ریسرچ در گزارش جدید خود آورد: «در سال ۲۰۱۰، کشور مالزی، مذهب شیعه را یک فرقه انحرافی نامید و دایره فعالیت آن را نسیت به دیگر مذاهب محدود کرد. در دسامبر همان سال، ۲۰۰ شیعه پس از برگزاری مراسم عاشورا به اتهام ایجاد اخلال در امنیت ملی توسط سازمان مذهبی اسلامی سلاندور بازداشت شدند. طی چند سال اخیر، همواره تحت پیگرد قرار دادن و بازداشت شیعیان شدت داشته است. از این دست، می‌توان به بازداشت ۱۱۴ شیعه طی یکی از مراسمات شیعیان در شهر «پراک» در سال ۲۰۱۴ اشاره کرد».

تطمیع نخست وزیر مالزی جهت محدودیت شدید شیعیان ///
شیعیان به همراه همسران و کودکان‌شان در یکی از بازداشتگاه‌های مالزی

این پایگاه تحلیلی نوشت: «دولت عربستان سعودی ید طولایی در حمایت از کمپین‌ها و کشورهای ضد شیعی دارد و میلیون‌ها دلار پول نفت مردم خود را از گلوی‌شان می‌زند تا دولت‌ها و سیاستمداران رادیکالی چون رزاق را به شیعه‌ستیزی تشویق نماید. اخیرا در نیجریه، ارتش این کشور اقدام به کشتار ۱۰۰ شیعه که اقلیت این کشور هستند کرد. عربستان، در رأس حمایت‌کنندگان این اقدام قرار گرفت و خواستار حمایت عموم از این اقدام نیجریه‌ای‌ها شد. آل سعود، با این عمل نگرانی‌های مشابه همان حمایت‌های مالی خود از دولت‌ها و دولتمردان شریک در شیعه‌ستیزی را نشان دادند.

تطمیع نخست وزیر مالزی جهت محدودیت شدید شیعیان ///
در ذیل تصویر حمله به «آیت‌الله زکزاکی» در نیجریه، آیه‌ ۸ سوره مائده آورده شده است: «ای کسانی که ایمان آورده‌اید، برای خدا به داد برخیزید [و] به عدالت شهادت دهید، و البتّه نباید دشمنیِ گروهی شما را بر آن دارد که عدالت نکنید. عدالت کنید که آن به تقوا نزدیکتر است، و از خدا پروا دارید، که خدا به آنچه انجام می‌دهید آگاه است.»
گلوبال ریسرچ افزود: در هفته اخیر، مفتی اعظم سعودی در مسجد جامع عربستان، از سیاست‌های عربستان که به‌طور دقیق شبیه به سیاست‌های داعش است، سخن گفت و تأکید کرد: «ما تفکری مشابه با همان تفکر داعش داریم اما به روشی مطبوع‌تر؛ آنها تفکرات‌شان را از مبانی و اصول کتابی که ما نوشتیم اتخاذ کرده‌اند. ما تفکری که داعش بر آن بنا شده است را مورد نقد قرار نمی‌دهیم.»

تطمیع نخست وزیر مالزی جهت محدودیت شدید شیعیان ///
نجیب رزاق، نخست‌وزیر شیعه‌ستیز مالزی که با گرفتن رشوه از آل‌سعود تطمیع شد.

این پایگاه تحلیلی در پایان آورد: «اکثر گروه‌های تروریستی همچون بوکوحرام، القاعده کشورهای عربی، داعش، القاعده، نیروهای خود را از کشورهای سنی مذهب افراطی جذب می‌کنند و همین کشورها حامی مالی این گروه‌ها هستند. هنوز، هیچ سازمان شیعه تروریستی وجود ندارد. تطمیع نخست وزیر مالزی باعث شده تا در بسیاری از کشورها این نگرانی ایجاد شود که دولتمردان‌شان به‌رغم ظاهر معقول، ممکن است از سوی خاندان آل سعود حمایت مالی بشوند.»

منابع:

http://www.globalresearch.ca/saudi-royal-family-gave-681m-to-malaysian-pm-who-banned-shia-islam/5504643

مشرق-