تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۸:۱۲
کد مطلب : 76764
دنور پست؛

رقص خطرناک اوباما با ایران

“گام به گام، ایران میدان های بزرگ نفتی شبه جزیره عربستان را محاصره کرده است. ایران دولت عراق را که ما در راس قدرت قرار دادیم، به همکاری گرفته است. “

 پایگاه آمریکایی دنور پست (Denverpost)، با انتشار گزارشی به انتقاد از سیاست های باراک اوباما در زمینه برنامه هسته ای ایران پرداخت.

 

در این گزارش که تحت عنوان “رقص خطرناک اوباما با ایران”، منتشر شد، آمده است: «باراک اوباما، تنها جهانی خطرناک را خطرناک تر می سازد. استراتژی او، در حساس ترین منطقه جهان امروز، باعث ایجاد یک واکنش زنجیره ای شده است. رییس جمهور به دوستان آمریکا مانند؛ اسراییل، اردن، مصر و شریک دیرینه آمریکا یعنی عربستان، پشت کرده و برای کمک در مبارزه با تروریست های داعش و انحراف افکار از شکست هایش، در سرنوشت کار خود با جمهوری اسلامی شریک شده است.»

 

در ادامه این گزارش با تکرار ادعاهای آمریکا علیه ایران در سه دهه گذشته، آمده است: «گام به گام، ایران میدان های بزرگ نفتی شبه جزیره عربستان را محاصره کرده است. ایران دولت عراق را که ما در راس قدرت قرار دادیم، به همکاری گرفته است. ماه گذشته نیز با کمک ایران بود که حوثی های یمن توانستند رییس جمهور مورد حمایت آمریکا را سرنگون کنند. به نظر می رسد دولت اوباما مایل به پذیرفتن سیستم تسلیحات هسته ای ایران به صورت کامل شده اما غیر عملیاتی است. چنین موضعی، به تهران این اطمینان را می دهد که سرمایه گذاری بزرگش در موشک های هسته ای در نهایت به یک واقعیت تبدیل شده و باراک اوباما نیز می تواند ادعا کند که از نظر سیاسی موفق بوده و جلوی استقرار تسلیحات هسته ای در ایران را گرفته است.»