تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , شهریور, ۱۳۹۶ | ۲۲:۵۷:۲۲
کد مطلب : 130217
یادداشت/سردبیر :

رنگ رخسار روابط عمومی و سرّ درون شهرداری و شورای شهر آبادان!

پیش از این در مطلبی راجع به مشکلات درونی این سازمان نوشتیم و اشاره کردیم شهردار آینده احتمال فراوان در ابتدای کار با چالش جدی ناهمگونی فعالیت های بخشی درون شهرداری مواجه خواهد بود.در ادامه به یکی از موضوعاتی که شهرداری و شورای شهر باید برای آن فکر اساسی کند، نگاه انداخته ایم.

عصر آبادان/یادداشت سردبیر:

اوضاع شهرداری آبادان این روزها تعریفی ندارد.بدهی ها جان خدمات مطلوب این سازمان را گرفته و اینک شورای شهر جدید به دنبال گزینه ای است که بتواند به این شرایط پایان دهد.

پیش از این در مطلبی راجع به مشکلات درونی این سازمان نوشتیم و اشاره کردیم شهردار آینده به احتمال فراوان در ابتدای کار با چالش جدی ناهمگونی فعالیت های بخشی درون شهرداری مواجه خواهد بود.در ادامه به یکی از موضوعاتی که شهرداری و شورای شهر باید برای آن فکر اساسی کند، اشاراتی داریم.

روابط عمومی امروزه در هر سازمان نقش مهم و اثرگذاری بر عهده دارد.به ویژه در شهرداری ها که اغلب شهروندان چشم به خدمات آن دارند و از حوزه ی مخاطب قابل توجهی برخوردار است، روابط عمومی به مثابه ی تابلویی است که باید با ظرافت ، دقت ، سرعت و بصورت هدفمند انعکاس دهنده ی خدمات ارائه شده به شهروندان باشد.

با این حال عملکرد روابط عمومی شهرداری آبادان در چند سال اخیر نشان می دهد یا مدیران آن چندان به موقعیت این جایگاه و ظرفیتی که دارد آشنا نیستند و یا اینکه از ابزار و حمایت لازم و نیروی انسانی موثر و توانمند برای عمل به وظایف شان برخوردار نیستند.

همانطور که از پسوند نام روابط عمومی پیداست ، این مجموعه وظایف بین المللی و برون مرزی نیز بر عهده دارد و باید برای این مهم نیز برنامه داشته باشد که بهتر است در این باره حرفی به میان نیاوریم و خروجی عملکرد روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری آبادان ، گواه روشنی بر میزان توفیق در این حوزه است.

درگاه های خبری شهرداری آبادان ، تنها به یک سایت اطلاع رسانی محدود شده که در صدر اخبار آن ، هنوز مطالب اسفند ۹۵ و نوروز ۹۶ و پیام نوروزی شهردار سابق دیده می شود.

سایت شورای شهر آبادان هم که به طور کلی بسته شده است و اخبار و اطلاعات مربوط به شورای شهر آبادان ، از مبادی غیر رسمی در حال انتشار در فضای مجازی است.

به خصوص در چند روز اخیر و همزمان با برگزاری جلسات شورای شهر آبادان که با حضور گزینه های تصدی شهرداری آبادان برگزار می شود ، رفتار مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری آبادان استیصال وی در مدیریت این مجموعه را به خوبی نشان داد.

در حالی که انتظار می رفت روابط عمومی با هماهنگی هیئت رئیسه شورا و رایزنی با صدا و سیمای مرکز آبادان ، شرایط را برای اطلاع عموم مردم مهیا کند ، نه تنها اخبار این جلسات حتی از درگاه های رسمی شهرداری هم منتشر نشد و خبر کامل و قابل انتشاری برای عموم ، تنظیم نشد و در اختیار رسانه ها قرار نگرفت بلکه مدیر محترم به ارسال پیام های کوتاه و تصاویری که با گوشی گرفته شده ،در گروه های واتساپی بسنده کرد.

شأن شهرداری و شورای شهر آبادان ایجاب می کند این سازمان از درگاه های اطلاع رسانی متنوع با سرعت انتشار بالا برخوردار باشد و با روش های سازمانی تری ، مردم را در جریان اقدامات در حال انجام قرار دهد.

امیدواریم شورای شهر آبادان و شهردار آینده ، برای این مهم تدبیر تازه ای در نظر گیرند و افرادی در این امور به کار گیرد که با درک موقعیت روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری آبادان ، برای ساماندهی این امور  برنامه و شأن لازم را داشته باشند.

در آینده در این باره بیشتر خواهیم نوشت.ضمن اینکه عصر آبادان آمادگی دارد پاسخ آن روابط عمومی محترم را در این باره منتشر نماید.