تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۸:۴۹
کد مطلب : 80316

روایت دلدادگی فرزند کشیش آمریکایی به تشیع

تینا ماری هاسکی فرزند کشیش آمریکایی که می گوید به عشق امام حسین (ع) شیعه شده است، روایتی از دلدادگی خود به اسلام و مذهب تشیع و خادمی افتخاری امام رضا (ع) و حضرت احمد بن موسی (شاهچراغ) را بیان کرد.

تینا ماری هاسکی فرزند کشیش آمریکایی روز چهارشنبه در حاشیه جشن میلاد کوثر که با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از بانوان شهرستان کلاردشت برگزار شد ، گفت : ۱۹ سال پیش توسط یک شیرازی مسلمان و از آمریکا راهی شهر شیراز شدم . فرزند یک کشیش آمریکایی هستیم. به عنوان یک دختر کشیش در کلیسای پدرم بودم و در امور مسیحیت تحقیق می کردم.

تینا ماری هاسکی که بعد از مسلمان شدن نامش را نجمه ترابیان گذاشته است ، افزود : مسیحیان عقیده داشتند که حضرت عیسی خداست و این برای من غیرقابل قبول بود. خود حضرت عیسی (ع) درانجیل به صراحت گفته است که خدا نیست. تحقیقات خودم را در مورد مسیحیت ادامه دادم و این خواست خدا بود که با یک ایرانی آشنا بشوم و پرده ای که روی چشمانم بود برداشته شود تا اسلام را هم ببینم.

ترابیان گفت: با اینکه حضرت عیسی خودش گفته خدا نیست باز می گویند عیسی مسیح خداست. بنابراین وقتی تناقضاتی اینچنینی درانجیل دیدم خدا یک ایرانی مسلمان را جلوی پای من گذاشت واز دین پدری ام خداحافظی کردم.

این بانوی مسلمان شده آمریکایی گفت: وقتی شهادتین را خواندم پدر و مادرم ناراحت شدند. پدرم یک کشیش بود و برای مردمی که به کلیسایش می رفتند نمی دانست چه بگوید. پدر ومادرم بامن حرف نمی زدند و من ۱۹ سال پیش به شیراز آمدم و در شیراز به تبلیغات اسلامی مشغولم.

نجمه ترابیان افزود : قرآن یک کتاب شفاست، چون که وقتی آن را می خوانم احساس می کنم خدا دارد با من حرف می زند.

وی ادامه داد : چند سال پیش وقتی به آمریکا برای دیدن پدرم که سرطان داشت می رفتم، باپدرم که هر روز قدم می زدم هفتاد بار دعای حاجت می خواندم واز امام رضا (ع) ودیگر امامان کمک می خواستم که به لطف خدا و امام رضا (ع) و دیگر امامان پدرم شفا پیدا کرد.

این بانوی مسلمان از افتخاراتش این است که خودش را خادم افتخاری امام رضا (ع) و حضرت شاه چراغ می داند و می گوید : با خیلی از خارجیانی که به مشهد و زیارت کربلا می آیند حرف می زنم و از آن ها می پرسم چرا به مکان های زیارتی می آیند و آنان می گویند که این مکان ها آرام بخش است و قدرت معنوی دارند و آدم ازنظر روحی سبک می شود.

وی افزود : خود من به لطف امام رضا (ع) و حضرت فاطمه (س) در روز مادر هدیه گرفتم. یک روزی ایمیلم را باز کردم، دیدم که مادرم که تا آن وقت با من قهر بود پیام گذاشته و نوشته ببخشید، من توبه کردم، ببخشید.

ترابیان از خانواده ها خواست در اعتقاد به دینشان محکم باشند و نگذارند دشمن آنان را نسبت به دین و مذهبی که دارند منحرف کند.

وی در پایان با بیان عشق به امام حسین (ع) افزود : بارها به زیارت کربلا رفته ام. عشق به امام حسین (ع) موجب شده است به به همه ائمه ومولایم علی (ع) ارادت داشته باشم.

منبع: ایرنا
 1. محمد می‌گه:

  ایرنا: وین – کارل گراف رییس کلیساهای کاتولیک برن سوییس مخالفت خود را با اجباری کردن قانون ممنوعیت ازدواج کشیش‌ها اعلام کرد و گفت: باید این قانون برچیده شود.

  در هفته‌های گذشته موارد پرشماری از آزار جنسی کودکان و نوجوانان توسط کشیش‌های مذهبی کلیسای کاتولیک در کشورهای مختلف جهان از جمله ایرلند، آلمان و اتریش برملا شد که کلیساهای کاتولیک این کشورها را در بزرگترین بحران چند ساله گذشته خود فرو برد.

  گراف که متاهل و پدر سه فرزند می‌باشد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در وین افزود:در سوییس بسیاری از کاتولیک ها، مخالف ممنوعیت ازدواج کشیش ها هستند و معتقدند قانون سولیبات نباید اجباری بلکه اختیاری باشد.

  ممنوعیت ازدواج کشیش‌های کلیسای کاتولیک یا قانون سولیبات ‪ zoelibat‬که ریشه لاتین آن ‪ Coelibatus‬است به معنای کسی است که نباید ازدواج کند.

  گراف گفت: کلیساهای کاتولیک و اسقف‌های سوییس در سال ‪ ۱۹۷۲‬بارها به مرکز مذهب کاتولیک در واتیکان نامه نوشتند و خواستار حذف قانون سولیبات شدند که با رد آن تاکید کردند این قانون مربوط به تمامی کلیساهای کاتولیک در سراسر جهان است.

  رییس کلیساهای کاتولیک برن با محکوم کردن آزار جنسی کودکان و نوجوانان توسط کشیش‌های مذهبی گفت:این عمل، علیه مسیحیت و قواعد کتاب مقدس انجیل است.

  وی درباره اینکه آیا در سوییس نیز آزار جنسی صورت گرفته است، گفت: انجام مواردی از این اقدام توسط کشیش‌ها فاش شده است. باید یک مرکز مستقل برای مراجعه قربانیان آزار جنسی تشکیل شود و کمیسیونی در این مرکز شامل روانشناسان، حقوقدانان و مدافعان این قربانیان علیه عاملان آزار جنسی در دادگاه شکایت کنند تا آنان مجازات شوند.

  گراف با اشاره به اینکه کشیش‌های کاتولیک از قدرت مذهبی خود و اعتماد انسان‌ها سوء استفاده کرده‌اند افزود:به دلیل اینکه یک کودک نمی‌تواند از خود دفاع نماید، کشیشان از این وضعیت بی‌دفاع سوء استفاده کرده اند.

  وی با اشاره به اینکه شمار زیادی از مردم اروپا پس از افشای این موارد از پیروی کلیساهای کاتولیک خارج شده اند،گفت: آزار جنسی کودکان و نوجوانان توسط کشیش‌ها به آبروی کلیساها خدشه بزرگی وارد کرده است و اینکه مردم از پیروی کلیساها خارج شوند تاسفبار است.

  وی با اشاره به اینکه ما باید در سوییس به شکل دیگری کار کنیم که دیگر این موارد صورت نگیرد افزود:کلیسا باید یک نمونه و الگوی خوب باشد.

  ‪۴۰‬درصد مردم سوییس پیرو کلیسای کاتولیک و ‪۴۰‬درصد دیگر پیروی کلیسای پروتستان هستند.

  کلیسای کاتولیک در سال ‪ ۱۱۳۹‬تصمیم گرفت که کشیش‌ها دیگر اجازه ندارند ازدواج کنند. قبل از آن کشیش‌های متاهل در کلیسای کاتولیک فعالیت داشتند.

  در دوره‌ای از فعالیت کلیسای کاتولیک، کسوت و سرمایه‌های کشیشی فقط به فرزندان داده می‌شد.

  پاپ گریگور هفتم در مخالفت با این سنت همیشگی، در سال ‪ ۱۰۷۴‬دستور منع ازدواج کشیش‌ها را صادر کرد.

  از سوی دیگر از لحاظ مذهبی گفته می‌شود که دلیل ممنوعیت ازدواج کشیش ها به این خاطر است که باید تمامی زندگی خود را وقف خدا و مردم نمایند و به همین خاطر نباید ازدواج کنند.

 2. هم وطن می‌گه:

  عاغا من برام یه سوال پیش اومده!!

  مگه نه اینکه کشیشها بر طبق دین مسیحیت ممنوعه ازدواج کنند!!!

  پس این چطور فرزند کشیشه؟؟؟!!!