تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۰:۲۰:۱۵
کد مطلب : 85526
عبداله کعبی:

روند استانی شدن انتخابات، سبب توقف فعالیت‌ها شده است

نماینده سابق آبادان در مجلس با بیان اینکه روند استانی شدن انتخابات سبب توقف فعالیت‌ها شده، گفت: اگر انتخابات استانی شود، بسیاری از مسائل تغییر خواهد کرد.

به گزارش عصر آبادان: عبدالله کعبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا گفت: دلیل رای بالای مردم خوزستان به محسن رضایی، مسائل بومی و محلی بود، چنانچه در بسیاری از شهرهای جنوب استان، آقای رضایی رای کمتری از آقای روحانی آورده بود و در انتخابات مجلس نیز بعید می‌دانم آن جریان سیاسی توانایی رقابت با جریان اصلاح‌طلب را داشته باشد.

نماینده سابق آبادان در مجلس با توجه به شرایط خاص خوزستان گفت: با اینکه در ظاهر بسیاری فکر می‌کنند مسائل قومیتی در خوزستان بسیار مطرح است، اما مردم خوزستان، هویت خوزستانی دارند و مردم دزفول و آبادان و شوشتر و…. امروز از قومیت‌های مختلفی تشکیل شده که به مسائل نگاه ملی دارند.

کعبی با بیان اینکه برای حضور در انتخابات تا پایان خرداد فرصت دارد از مسئولیت خود استعفا دهد، گفت «روند استانی شدن انتخابات سبب توقف فعالیت‌ها شده است. در واقع اگر انتخابات استانی شود بسیاری از مسائل تغییر خواهد کرد»

وی با دفاع از استانی شدن انتخابات افزود: با این طرح گروه‌های سیاسی فضای بیشتری برای رشد و نمو خواهند داشت و وقت نمایندگان برای بررسی مسائل جزئی و مراجعات موکلان و پی‌گیری آب و فاضلاب گرفته نخواهد شد.

نماینده ادوار مردم آبادان در مجلس با تاکید بر اینکه مردم استان خوزستان دغدغه‌های ملی دارند و برخلاف تبلیغات صورت گرفته لر و عرب و فارس و شوشتری و آبادانی و دزفولی و…. در کنار هم با مسالمت زندگی می‌کنند، گفت: به یاد دارم برادر خود من در منزل کارگری با فردی دیگر در خانه‌ای زندگی می‌کرد و هیچ مشکلی هم به وجود نمی‌آمد.

وی گفت خوزستان شخصیت‌های بزرگی مثل سردار رشید، شمخانی و محسن رضایی را به ایران داده و طبیعتا حضور این افراد و موضع‌گیری‌های آنان در انتخابات تاثیرگذار خواهد بود.

کعبی درباره وضعیت اصلاح‌طلبان استان نیز گفت جنب و جوشی در بین فعالان سیاسی به وجود آمده بود، اما با توجه به طرح استانی شدن انتخابات، الان همه منتظرند تا ببینند تکلیف این طرح به کجا می‌رسد. این طرح بحث نیروهای محلی را در انتخابات کمرنگ می‌کند و وقتی لیست هجده نفره‌ای از یک تفکر سیاسی منتشر شود، مردم علاقه بیشتری به انتخابات خواهند داشت.

عبدالله کعبی که سابقه چندین دوره نمایندگی در مجلس نیز به یدک می‌کشد و در حال حاضر نیز قائم‎مقام منطقه آزاد اروند است، درباره احتمال حضور در انتخابات مجلس آینده نیز گفت: در این زمینه تا آخر خرداد فرصت دارم از مسئولیت خود استعفا دهم و اگر به این نتیجه برسم که باید وارد انتخابات شوم، این کار را خواهم کرد.