تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , آذر, ۱۳۹۳ | ۰۶:۴۱:۵۰
کد مطلب : 56987
فرمانده سپاه خوزستان:

رویکرد فعلی دشمنان اسلام جنگ درون تمدنی است/تفکر بسیجی است می تواند در مقابل تکفیری ها ایستادگی کند

عصر آبادان :سردار شاهوارپورداشت: انبوهی از حوادث، چالش ها و اقداماتی که دشمنان قسم خورده این مملکت برای برخورد با نظام داشتند نیازمند یک ظرفیت پایان ناپذیر و یک جریان است که بتواند در مقابل توطئه های داخلی و خارجی ایستادگی و مقابله کند و اهداف نظام را پیش ببرد.

   

به گزارش عصر آبادان به نقل از سیاسیون،سردار شاهوارپورفرمانده سپاه خوزستان طی سخنانی در جمع مردم شهر امام«ره» بیان داشت:  انبوهی از حوادث، چالش ها و اقداماتی که دشمنان قسم خورده این مملکت برای برخورد با نظام داشتند نیازمند یک ظرفیت پایان ناپذیر و یک جریان است که بتواند در مقابل توطئه های داخلی و خارجی ایستادگی و مقابله کند و اهداف نظام را پیش ببرد.

وی افزود: بر همین اساس امام عزیز در ۵ آذر سال ۱۳۵۸ با این تدبیر که بایستی از توان مردمی که برای دفاع از نظام، استقلال کشور و دست آوردهای انقلاب اسلامی آماده جانفشانی هستند استفاده کرده و این ظرفیت را وارد عرصه عمل کنیم مردم را به عرصه فراخواند. اما مسئولین کمی دیرتر و  همزمان با آغاز جنگ به این نکته رسیدند که مردم و بسیج یک ظرفیت بی بدلیل، بی نظیر و متکی بر باورهای خودی هستند که اگر مورد توجه قرار گیرد می تواند نظام جمهوری اسلامی را در برابر حوادث بیمه کند.

سردار شاهوار پور ادامه داد: با آغاز جنگ تحمیلی که دشمنان مانند جنگ احزاب در مقابل انقلاب اسلامی صف کشی کردند و صدام را جلو انداختند، مسئولین نظام پس از یک سال به حرف حضرت  امام خمینی (ره)پی بردند . مانند امروزی که پس از یک سال مذاکره هسته ای همگان متوجه این فرمایش رهبر معظم انقلاب شدند که فرمود: ما به آمریکا اعتمادی نداریم.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر خوزستان افزود: فرآیند تشکیل بسیج و استفاده از نیروهای مردمی مبتنی بر باورهای خودی در حداقل زمان از آغاز جنگ تحمیلی خود رانشان داد. لذا وقتی به شهدای بزگوار می نگریم می بینیم از اقشار مختلف در این دوره وارد عرصه شدند و توانستند به کمک نیروهای مسلح جریان جنگ را برگردانند و باعث پیروزی ما در ادامه جنگ شدند.

وی همچنین رویکرد فعلی دشمن برای مقابله با اسلام را جنگ درون تمدنی برشمرد و ضمن اشاره به اعلام رضایت صهیونیست ها از لطماتی که از طریق جنایات داعش بر پیکره اسلام وارد می شود خاطر نشان کرد: آنها جریان داعش را بر مبنای جنگ درون تمدنی پی ریزی کردند تا مسلمان ، مسلمان را بکشد.

سردار شاهوار پور در ادامه حمایت های استکبار و برخی کشورهای منطقه از اقدامات داعش علیه شیعیان را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه استکبار و صهیونیست ها داعش را برای مقابله با جمهوری اسلامی و تفکر شیعی در بین مسلمانان ترویج می دهند افزود: چون این ها از ورود به کشور ما عاجز بودند مبدأ حرکت خود را کشورهای همگرا با ما مانند لبنان و سوریه انتخاب کردند.

وی در ادامه با مطرح کردن این پرسش که ما در برابر این اقدامات چه عملی را باید انجام بدهیم  گفت: این بار هم تفکر بسیجی است که می تواند در مقابل تفکر تکفیری ها که پشتیبان آن امریکا، انگلیس و صهیونیست است ایستادگی کند . لذا امروز گروه های مردمی مبتنی بر تفکر انقلابی امام راحل(ره)، مقام معظم رهبری و بسیج در کشورهای عراق، سوریه، لبنان و یمن در برابر جنایات این جریان های دست ساز استکبار جهانی و صهیونیست ها ایستادگی می کند.