تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۳:۱۱:۲۳
کد مطلب : 67972
گزارش پرس تی وی؛

زن بیوه داعشی که به فرزند خود نیز رحم نکرد+تصویر

«این دو در پایگاهی اینترنتی با یکدیگر آشنا شدند و سال گذشته میلادی در استانبول یا سوریه با یکدیگر ازدواج کردند.»

پایگاه خبری شبکه پرس تی وی (Presstv)، طی گزارشی اعلام کرد که عامل بمب گذاری انتحاری یک پایگاه پلیس در استانبول بیوه یکی از اعضای نروژی گروه تروریستی داعش بوده است.

 

 

بر اساس این گزارش روزنامه حریت چاپ ترکیه روز جمعه (۲۶ دی) در گزارش خود اعلام کرد دایانا رامازانووا، ۱۸ ساله بیوه‌ی ابو آلویتس ادلبیو، شهروند چچنی الاصل نروژ بود. به گزارش حریت رامازانووا اهل منطقه داغستان روسیه بود.

 

 

در این گزارش آمده است این دو در پایگاهی اینترنتی با یکدیگر آشنا شدند و سال گذشته میلادی در استانبول یا سوریه با یکدیگر ازدواج کردند. بنا بر این گزارش، رامازانووا در ماه می سال ۲۰۱۴ با استفاده از ویزای توریستی وارد ترکیه شده بود در حالیکه همسرش به طور غیرقانونی به این کشور آمده بود. منابع امنیتی اعلام کردند این زوج ژوئیه ۲۰۱۴ ترکیه را به مقصد سوریه ترک کرده تا به پیکارجویان داعش ملحق شوند.

 

 

گزارش‌ها حاکی از آن است که ادلبیو در دسامبر ۲۰۱۴ در سوریه کشته شد. سپس رامازانووا ۲۶ دسامبر (پنجم دی) به طور غیرقانونی وارد ترکیه شد و در ۶ ژانویه (۱۶ دی) حمله خود را در استانبول به اجرا در آورد. رامازانووا که دو ماهه باردار بود به همراه یک نیروی پلیس در این حمله کشته شد. در این حادثه یک افسر پلیس نیز به شدت مجروح شد. این حمله در منطقه سلطان احمد صورت گرفت که یکی از بزرگترین جاذبه‌های توریستی در استانبول است.

 

 

 

منبع: جام نیوز