تاریخ انتشار خبر: ۲ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۹:۳۱
کد مطلب : 61620

زن نوازنده انگلیسی برای داعش نیرو جمع می‌کند

رسانه‌های انگلیسی نوشتند که یکی از اتباع این کشور که پیش از این عضو یک گروه راک بوده، ضمن پیوستن به داعش برای این گروه نیرو جمع می‌کند.

رسانه‌های انگلیسی اخباری را درباره «سالی جونز» زن ۴۵ ساله انگلیسی منتشر کرده‌اند که به رقه در سوریه رفته‌ است و ضمن پیوستن به داعش با استفاده از رسانه‌ها تلاش می‌کند تا برای این گروه نیرو جمع کند.

روزنامه انگلیسی «ساندی‌تایمز» در این مورد نوشت که از سالی جونز در شبکه‌های اجتماعی عکس‌هایی متفاوتی منتشر شده است. در یکی از این عکس‌ها که مربوط به اوایل دهه ۹۰ می‌شود وی بی حجاب در حال گیتار زدن است و در کنار آن عکس دیگری وجود دارد که او را با حجاب و روبند نشان می‌دهد.

جونز پیش از پیوستن به داعش در خانه‌ای زیر نظر خدمات اجتماعی زندگی می‌کرد و در دهه ۹۰ عضو یک گروه موسیقی پانک- راک بود که پس از پیوستن به داعش نامش را به «سکینه حسین» تغییر داده است.

وی یکی از بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ غربی است که کشورشان را برای پیوستن به داعش ترک کرده‌اند که عده قابل توجهی از آنان را جوانان تشکیل می‌دهند و برای جذاب نیرو برای داعش فعالیت در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر، فیس‌بوک، واتس‌آپ و…. را پیگیری می‌کنند.

منبع: فارس