تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۵:۴۷:۵۰
کد مطلب : 35801
استاندار خوزستان:

سابقه ام نشان داده است اهل کار سطحی و مقطعی نیستم/هیچ ملتی از نداشتن قهرمان نمرده است

مقتدایی اظهار داشت:خیلی از کسانی که این کشور را حفظ کردند خود بهره ایی نبردند هم نسل های ما خصوصا در دفاع مقدس که قهرمانان اصلی هم هستند هیچ فیض مادی نبردند ولی تاریخ کشور را ساختند.

به گزارش رهیاب نیوز، عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان در جلسه تجلیل از قهرمانان استانی در آسیا و جهان که در محل استانداری برگزار شد  اظهار داشت: همان موقع که ورزش می کردیم از روی داربست بنایی مستقیم می رفتیم توی زمین حتی وقت دوش گرفتن هم نداشتیم و همیشه فیکس تیم بودیم و اینقدر ناله نمی کردیم آن زمان حتی پول آب و یخ تیم ما را خودمان می دادیم این را می گویم تا بدانید الان اینقدر که دوستان می گویند وضع خراب نیست.

 مقتدایی گفت: در تاریخ که نگاه کنید از المپیک گرفته تا مسابقات آسیایی هیچ ملتی نه از نداشتن قهرمان مرده است و نه از داشتن آن به جای خاصی رسیده است فقط به افتخاری رسیده است.

وی ادامه داد:گرفتن دویست مدال هیچ امکانی برای کشور چین فراهم نکرده است یا کشوری مثل مالی که ته جدول مدال گرفتن است از کسب نکردن مدال چیزی از ارزش های مادی اش در دنیا کم نمی شود پس بعضی از کارها افتخار تاریخ است و شخصیت هایی که خلق می شوند و قهرمان هایی که به وجود می آیند برای زنده نگه داشتن جامعه در ابعاد دیگر است.

 استاندار خوزستان عنوان داشت:خیلی قهرمانان خودشان نتیجه کار خود را نمی بینند و قطعا نصیب نسل های بعد می شود ما اینقدر سخیفش نکنیم که بگوییم یک قهرمان ملی باشیم و آن را فقط در وجود خود خلاصه کنیم.

وی افزود:خیلی از کسانی که این کشور را حفظ کردند خود بهره ایی نبردند هم نسل های ما خصوصا در دفاع مقدس که قهرمانان اصلی هم هستند هیچ فیض مادی نبردند ولی تاریخ کشور را ساختند.

مقتدایی در واکنش به گلایه های ورزشکاران تاکید کرد:یک قهرمان اولین ویژگی اش این است که شکننده نباشد کسانی داریم که روزی مدال آوردند و امروز در گوشه ایی زندگی می کنند و وضعشان به مراتب از ورزشکارهای فعلی بدتر است اما هیچ اعتراضی بابت بی مهری ها نمی کنند گاهی اوقات ادم کاری را برای دل خودش می کند.

وی ادامه داد: یک رئیس جمهور یا رهبر یک حکومت هم می تواند قهرمان باشد یا می تواند یک فرد شکست خورده باشد شما  تاریخ صفوی را نگاه می کنید یک شاه عباس صفوی در اول داریم و یک شاه سلطان حسین در پایان دوران صفوی قرار دارد که رهبری ملت ایران را در دو مقطع داشته اند با این تفاوت که یکی قهرمان و دیگری ذلیل تاریخ شدن و با دست خودش تاج را بر سر یک افغان گذاشت هردو تاریخ ساز شدند یکی با قهرمانی و دیگری با ذلت.

 استاندار خوزستان اظهار داشت:سابقه ام نشان داده است اهل کار سطحی و مقطعی و اینکه تا کسی صدایش در نیاد کاری برایش کنیم نیستم قطعا همکارانم هم اینگونه هستند وبه این شیوه که یک آبنبات دست کسی بدهیم تا فعلا آرام شود نیستیم.

وی ادامه داد:دیشب افطار جایی بودم چند تا جوان دورم ریختند و گفتند این و آن را می خواهیم به آنها گفتم تا فردا هم ناله کنید از جیب دولت و من چیزی در نمی آید این سازمان و آن سازمان مسئولند سراغ آنها بروید اقای خبیر و ودرویش هم بودند می توانستم بگویم یک آبنات دستشان بدهید یکی دو میلیون تومان به مسجدشان بدهیم تا این کانون های تبلیغی را حفظ کنیم اما  این کار را نکردم حتی اگر نصف جمعیت هم ناراحت شود بشود ما باید جامعه را بسازیم.

  1. احمدنژاد می‌گه:

    واقعاً این حرفها را مقتدایی زده است؟ باید گفت : آقای استاندار ، شما تا حالا چندتا از این آبنباتها را بردید؟ آیا آن زمان از جیب دولت بر می آمد؟ سالانه دولت از جیب خود چه آبنباتها که نمی دهد. همین اواخر ، دولت مورد حمایت حضرتعالی بود که به هر کدام از نماینده ها یک آبنباتی داد که اندازه اش معادل ۳۷۵۰ آبنبات دومیلیون تومانی بود. این آبنباتها برای دولت ذلت است یا افتخار؟!!!
    نمی دانم چه کسی به شما گفته است که حضرتعالی نابغه هستید… ولی بدانیدکه کمک به ورزشکاران و نخبگان شهرها با آبنباتهای کوچک بسیار بهتر است از هیچ ندادن است.و فهم این مطلب هیچگونه نبوغی نیاز ندارد.

  2. . می‌گه:

    نقی الکی میگه بخابونم دهنش