تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۰:۴۹
کد مطلب : 114724

ساختمانی که با امضای مقتدایی هزینه میلیاردی روی دست استانداری گذاشت+عکس

عبدالحسن مقتدایی استاندار پیشین خوزستان در دوره دوم حضور خود در منصب عالی ترین مقام اجرایی استان نشان داد از روبنا بیش از زیربنا استقبال می کند

عبدالحسن مقتدایی استاندار پیشین خوزستان در دوره دوم حضور خود در منصب عالی ترین مقام اجرایی استان نشان داد از روبنا بیش از زیربنا استقبال می کند و به پروژه های رنگ و لعاب دار بیشتر روی خوش نشان می دهد.
از جمله این پروژه ها طرح جدید ساختمان استانداری خوزستان است که علی رغم گذشت ماهها از آغاز این پروژه هنوز به سرانجام نرسیده است این پروژه تقریبا با استقرار دولت یازدهم کلید خورد و حالا با پایان فرصت خدمت گذاری این دولت رو به اتمام است.
بی شک هزینه چندین میلیاردی اجرای طرح را مقتدایی از جیب خودش یا بخش خصوصی نداده است چرا که منفعتی برای آن ها ندارد لذا این هزینه از منابع دیگرمثلا بودجه عمرانی یا جاری استان تامین شده است به عبارتی هزینه ای هنگفت از بیت المال برای اجرای چنین پروژه ای صرف شده است.
هرچندتاکنون میزان هزینه، نام پیمانکار و جزئیات دیگر آن از سوی مدیران استانداری خوزستان اعلام نشده است ولی با یک نگاه اجمالی به اقدامات صورت گرفته می توان حدس زد که با صرف این بودجه در حوزه اقتصاد مقاومتی برای دهها نفر از جوانان تحصیلکرده بیکار خوزستانی شغلی فراهم می شود.
اینکه چرا در اوج تحریم ها مقتدایی دست به چنین اقدامی زده و بودجه ای را که به سختی از مرکز وارد استان شده است را صرف یک پروژه غیراولویت دار کرده است را قطعا خود او باید پاسخگو باشد لکن این مساله می بایست مدنظر سایر مدیران استانی  قرار گیرد که خوب یا بد دوره مدیریتی آن ها با ساختمان و صندلی مدیریتی سنجیده نمی شود بلکه رضایتمندی مردم و حل مشکلات آن ها مهمترین ملاک سنجش است.

پی نوشت:
درست است که مقتدایی رفته ولی درس عبرت های دوره حضور او باید پیش روی مدیران استانی باشد.