تاریخ انتشار خبر: ۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۲۱:۱۳:۰۸
کد مطلب : 27192

ستاره‌سینمای‌سوریه نامزدریاست‌جمهوری می‌شود +عکس

ستاره سینمای سوریه اعلام کرده که در روزهای آینده به دمشق رفته و برگه‌های نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری را به دادگاه عالی قانون اساسی این کشور تحویل خواهد داد.

«یاسر قشلق» رئیس جنبش فلسطین آزاد در سوریه اعلام کرد که «سامر المصری» بازیگر سینما و تلویزیون سوریه ملقب به “ابو شهاب” در انتخابات ریاست جمهوری سوریه ثبت نام خواهد کرد.ستاره سینمای سوریه اعلام کرده که در روزهای آینده به دمشق رفته و برگه‌های نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری را به دادگاه عالی قانون اساسی این کشور تحویل خواهد داد.

سامر المصری تاکید کرده که حق مشروع هر شهروند سوری که دستش به خون آغشته نشده است که در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کند.

گفتنی است روز دوشنبه نیز «بشار اسد» رییس جمهوری سوریه برگه‌های نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری را به دادگاه عالی قانون اساسی این کشور تحویل داد.

روز یکشنبه نیز سوسن بن عمر و سمیر احمد المعلا درخواست های خود برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را به دادگاه عالی تقدیم کردند.

پیش از این چهار نفر، ماهر حجار نماینده پارلمان و نیز حسان نوری وزیر سابق و عضو پارلمان سوریه برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور نام نویسی کرده بودند.

سامر المصری

طبق قانون انتخابات سوریه، متقاضیان نامزدی ریاست جمهوری باید به عنوان جواز حضور در این رقابت ها از حمایت دست کم ۳۵ نماینده مجلس این کشور برخوردار شوند.

نام نویسی از متقاضیان شرکت در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری سوریه از روز سه شنبه گذشته آغاز شد و تا ۱۰ روز ادامه دارد.

بر اساس قانون انتخابات عمومی این کشور، دادگاه قانون اساسی بر روند انتخاب رییس جمهوری نظارت می‌کند و داوطلبان شخصا و یا از طریق وکیل قانونی شان می توانند برای نامزدی در انتخابات درخواست دهند.

سامر المصری

طبق اعلام رییس مجلس سوریه، انتخابات ریاست جمهوری این کشور ۳ ژوئن (۱۳ خرداد ۱۳۹۳) برگزار خواهد شد.

به گفته وی، انتخابات یادشده برای شهروندان مقیم خارج از این کشور در سفارتخانه های سوریه در روز ۲۸ مه (۷ خرداد) برگزار خواهد شد.

منبع: ابنا