تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۶:۵۳:۴۱
کد مطلب : 86884

سعودی‌ها: تا یک ساعت دیگر حمله را آغاز می‌کنیم

سعودی‌ها مردم شمال یمن را تهدید کرده‌اند که تا یک ساعت دیگر تمام مناطق مسکونی در صعده را بمباران می‌کنند و پرواز هواپیماهای شناسایی آغاز شده است.

 سعودی‌ها اعلام کرده‌اند تا یک ساعت دیگر حمله گسترده خود به شمال یمن را آغاز می‌کنند و این در شرایطی است که مردم در این منطقه اعلام کرده‌اند که حاضر به ترک خانه و کاشانه خود نیستند.

امروز سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی و مشاور وزیر دفاع عربستان اعلام کرد که مواضع انصارالله در صعده یمن در طول شبانه و روز و بدون وقفه از ساعت ۲۰ به وقت محلی بمباران خواهد شد.

حسن الشرقبی در همین زمینه به المیادین گفت که مردم خانه‌های خود را ترک نکرده اند و سعودی‌ها قصد دارند همه جا را بمباران کنند.

الشرقبی با اشاره به اینکه مردم دعوت سعودی‌ها برای تخلیه منازل مسکونی در صعده رد کرده‌اند و افزود: مردم به کجا پناه ببرند.

وی اظهار داشت که جنگنده‌های شناسایی سعودی درحال پرواز برفراز صعده هستند و هیچ مدرسه، درمانگاه یا خانه ای برایشان امن نیست.

این روزنامه نگار یمنی اعلام کرد که سعودی‌ها خطوط ارتباطی تلفن و اینترنت را قطع کرده‌اند و این درحالی است که طی روزهای اخیر حملات شدیدی را به مناطق مختلف صعده انجام داده‌‌اند.

وی در ادامه ابراز داشت که مردم با شرایط دشواری مواجه هستند و نان و آب وجود ندارد و سازمان‌های بین المللی حتی صلیب سرخ هم در صعده حضور ندارند که به مردم کمک کنند.

منبع: فارس