تاریخ انتشار خبر: ۲ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۳:۱۳
کد مطلب : 69171
امام جمعه آبادان:

سفر به فرانسه اوج بی تدبیری وزیر امورخارجه بود/ظریف، به مسلمانان دنیا بی احترامی کرد

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور گفت:در سفر به فرانسه اوج بی تدبیری وزیر امورخارجه را شاهد بودیم وقتی که همه مسلمانان دنیا چشمشان به جمهوری اسلامی ایران است که با همه وجود از اسلام ناب دفاع کند سفر اقای ظریف به فرانسه در این زمان بی احترامی به اندیشه همه مسلمانان بود.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ؛ حجت الاسلام علی ابراهیمی پور امام جمعه آبادان در گفتگو با رهیاب در خصوص علت هتاکی های غرب به پیامبر(ص) اظهار داشت:از آنجا که موج اسلام خواهی در اروپا و امریکا فراگیرشده است دولتهای آنها برای متوقف کردن این روند دست به هرکاری می زنند که هتاکی به پیامبر (ص) یکی از آنهاست.

وی افزود:درست کردن گروه های تروریستی مثل داعش و القاعده برای بد معرفی کردن اسلام به دنیاست آنها می خواهند این گروهک های تروریستی را به جای اسلام ناب به دنیا معرفی کنند.

ابراهیمی عنوان داشت:غربی ها با حمایت از سلمان رشدی و کتاب آیات شیطانی می خواستند چهره قرآن را مخدوش کنند و حالا پیامبر اسلام را هدف گرفته اند و نسبت به ایشان جسارت می کنند.

وی ادامه داد:نامه معجزه گونه حضرت اقا به جوانان اروپا و امریکا نشانه این است که توطئه های دولت های غربی و امریکا شکست خورده است رهبر انقلاب جوانان را دعوت به تدبر در اسلام و قرآن کرده است ما امروز در قرنی هستیم که تفکرات غربی را به زودی باید در زباله دان تاریخ جستجو کرد.

امام جمعه آبادان تصریح کرد:همانطور که حضرت امام در نامه خود به گورباچف فروپاشی شوروی را پیش بینی کردند با نامه حضرت اقا به جوانان امریکایی و اروپایی به زودی شاهد موج اسلام خواهی در این کشورها خواهیم بود.

ابراهیمی در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد سفر وزیر امور خارجه به پاریس در روزهایی که دولت آن کشور رسما از توهین به پیامبر حمایت می کند چیست عنوان داشت:درست است که شعار دولت یازدهم اعتدال و تعامل با دنیا است اما دولتمردان باید به یاد داشته باشند اساس تعامل با دنیا براساس عزت و حکمت باشد.

وی افزود:در سفر به فرانسه اوج بی تدبیری وزیر امورخارجه را شاهد بودیم وقتی که همه مسلمانان دنیا چشمشان به جمهوری اسلامی ایران است که با همه وجود از اسلام ناب دفاع  کند سفر اقای ظریف به فرانسه در این زمان بی احترامی به اندیشه همه مسلمانان بود.

امام جمعه آبادان  در پایان گفت:وقتی یکی از شعارهای دولت امید است این امید تنها برای مردم ما نیست بلکه ما باید امید همه مسلمانان دنیا باشیم نه اینکه کاری کنیم که آنها ناامید شوند اگر بناست مذاکره ای هم باشد نباید به هرقیمتی صورت گیرد.

منبع: رهیاب