تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۸:۰۶:۰۲
کد مطلب : 89838

سقوط مرگبار بالگرد آمریکایی

این بالگرد حامل شش تفنگدار آمریکایی و دو امدادرسان نپالی بود که سه شنبه هفته گذشته حین یک عملیات نجات در نپال ناپدید شده بودند.

سقوط مرگبار بالگرد آمریکایی در نپالسقوط یک فروند بالگرد نظامی متعلق به آمریکا در نپال که پیشتر ناپدید شده بود، به مرگ ۸ سرنشین آن از جمله خلبان این بالگرد منجر شد.

امروز (یکشنبه) از مبدا ‘کاتماندو’ : این بالگرد متعلق به تفنگداران نیروی دریایی آمریکا بود که در پی عملیات نجات در این کشور، دچار سانحه شد و سقوط کرد.

به گفته مقامات نظامی نپال، لاشه این بالگرد ‘هیو’ (Huey) (بل)، دیروز شنبه، در منطقه ‘گورتالی’ (Gorthali) نپال پیدا شد.

این بالگرد حامل شش تفنگدار آمریکایی و دو امدادرسان نپالی بود که سه شنبه هفته گذشته حین یک عملیات نجات در نپال ناپدید شده بودند.

سرهنگ ‘جان آرملینو’ فرمانده نیروهای آمریکایی در نپال اعلام کرد، هنوز علت وقوع این سانحه مشخص نیست.

پیشتر مقامات آمریکایی اعلام کرده بودند یک فروند بالگرد ارتش این کشور که حامل کمک برای زلزله زدگان نپالی بود، روز سه شنبه هفته گذشته در این کشور ناپدید شده است.

‘دیو ایستبرن’ سخنگوی فرماندهی اقیانوس آرام ارتش آمریکا هفته گذشته و در پی این سانحه گفت: این بالگرد که حامل کمک های بشردوستانه بود، با هشت سرنشین در نزدیکی چاریکوت، در نپال ناپدید شده است.

نپال سه شنبه گذشته بار دیگر شاهد زمین لرزه ای به بزرگی ۷٫۳ ریشتر در امواج درونی زمین بود.

زمین لرزه سه شنبه گذشته ۴۲ کشته و ۳۰۰ مجروح برجای گذاشت.

پنجم اردیبهشت ماه گذشته نیز زلزله ای به بزرگی ۷٫۹ درجه کاتماندو پایتخت نپال را لرزاند که حدود هشت هزار نفر در اثر آن جان باختند و بیش از ۱۷ هزار نفر مجروح شدند.