تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۸:۱۸
کد مطلب : 77330

سمت واقعی داماد وزیر صنعت +سند

«اسفهبدی» در نامه‌ای خطاب به مدیر کل بخش شرکت‌کنندگان اکسپو میلان ۲۰۱۵، محبعلی را به عنوان «نماینده تام الاختیار دولت ایران و مدیر اجرایی غرفه ایران» معرفی می‌کند، البته نه به عنوان کارشناس معماری.

 رویداد بزرگ و جهانی اکسپو به قدری با اهمیت و مهم است که پس از جام جهانی و المپیک، سومین رویداد بزرگ جهانی قلمداد می شود.

لذا «معماری نیوز» ضمن تشکر از تلاشهای مسئولین نمایشگاه و پرسنل خدوم آن مجموعه که برای سعادت ایران تلاش می کنند، سعی کرده است هم در اکسپو شانگهای چین و هم در اکسپو میلان بطور جدی و حرفه ای در جهت شفاف سازی عملکرد یک پروژه ملی از منظر معماری و حقوق مردم ورود کند تا با روشن ساختن همه ابعاد ماجرا، در هر چه بهتر برگزار شدن آن گام بر دارد.

در همین راستا وظیفه ملی هر شهروند ایرانی است که برای این رویداد بزرگ و مهم کمک و یاری رساند و وظیفه رسانه نیز در جهت شفاف سازی، تبلیغات سازنده و همچنین افشای هرگونه رانت و یا خطای سیستمی احتمالی می باشد.

در گزارش قبلی خود پیشنهاد برگزاری نشست خبری توسط مسئولین و مجریان اکسپو و اعلام گزارش به افکار عمومی را داده شد و انتظار می رفت مجریان در خصوص عملکرد خود و مراحل پیشرفت کار، مردم را آگاه سازند. همانگونه که سایر کشور ها نه به شکل رسمی و دیپلماتیک و با برگزازی نشست خبری، بلکه از طریق سایت رسمی اکسپو و صفحه اختصاصی اکسپو در فیس بوک، لحظه به لحظه  جهانیان را اقدامات صورت گرفته آگاه می سازند.

به هر حال روز ۱۹ اسفندماه نشست خبری برگزار شد و اسفهبدی به عنوان مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاهی توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد.

با وجود خبررسانی های گستره در ماجرای «داماد آقای وزیر» و شخص «محبعلی»، انتظار می رفت ضمن برنامه ریزی قبلی، در نشست حضور یابد و به عملکرد خود در میلان پاسخ دهد.

اما در کمال ناباوری اسفهبدی سمت محبعلی را در حد یک «کارشناس معماری در تیم طراحی» تنزل داد و اظهار داشت: آقای محبعلی به عنوان کارشناس معماری در تیم طراحی فعالیت می‌کند و هیچ رابطه مالی بین ایشان و شرکت سهامی نمایشگاه‌ها وجود ندارد.

هرچند معماری نیوز بارها اعلام کرده است که قصد ورود به بازیهای سیاسی و انتشار سند ندارد، اما با توجه به اظهارات اسفهبدی، اگر نگوییم که وی حقیقت را از افکار عمومی پنهان کرده است، حداقل می تواند امیدوار بود که وی بخشی از حقیقت را فراموش کرده است و برای یاری به حافظه ایشان، سند مسئولیت محبعلی که از قضا اسفهبدی آن را امضا کرده است را منتشر می کینم.

بر اساس این سند که رونوشت آن به صفامنش، مدیرعامل شرکت مهندسین مشاور صفامنش و همکاران نیز ارسال شده است، «اسفهبدی» بعنوان مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه ها در تاریخ ۳۱ فروردین ۹۳ در نامه ای خطاب به «اسفان گاتی» مدیر کل بخش شرکت‌کنندگان اکسپو میلان ۲۰۱۵ محبعلی را بعنوان  «نماینده تام الا ختیار دولت ایران و مدیر اجرایی غرفه ایران در اکسپو میلان ۲۰۱۵ و به عنوان نماینده رسمی وی» معرفی میکند.

ترجمه متن نام:
به نام خدا
جناب آقای استفانو گاتی
مدیر کل بخش شرکت‌کنندگان اکسپو میلان ۲۰۱۵
آقای عزیز
با احترام، با توجه به شرکت داشتن جمهوری اسلامی ایران در اکسپوی جهانی میلان ۲۰۱۵، بدینوسیله، به اطلاع می‌رساند آقای محمد محب علی، نماینده تام الا ختیار دولت ایران و مدیر اجرایی غرفه ایران در اکسپو میلان ۲۰۱۵، به عنوان نماینده رسمی اینجانب در همکاری و تضمین فعالیت‌های مربوط به غرفه ایران  در این رویداد ارزشمند  مجوز دارد .متعاقباً از همکاری صمیمانه شما با ایشان قدردانی می‌نمایم.

ارادتمند شما
حسین اسفهبدی
مسؤول ارشد ایران
اکسپوی میلان ۲۰۱۵

تصویر نامه ارسالی:

کتمان هویت کاری داماد وزیر در اکسپو +سند

پس به نوعی محبعلی نه تنها کارشناس ساده معماری در تیم طراحی نبوده ، بلکه بعنوان «نماینده تام الا ختیار دولت ایران و مدیر اجرایی غرفه ایران در اکسپو ۲۰۱۵» معرفی شده است.

چند سوال:
یک کارشناس ساده معماری که به قول اسفهبدی هیچگونه مسئولیتی نیز ندارد، بر چه اساسی حدود ۴۴ روز در میلان حضور داشته است که در صورت لزوم کلیه اطلاعات پروازی محبعلی به میلان، برای افکار عمومی منتشر می شود.

چگونه  تنخواه ۵۰۰۰۰ یورویی میلان با امضای شخصی و در حساب شخصی کارشناس ساده معماری حواله شده است؟ و این امکان برای همه کارشناسان ساده معماری در تیم طراحی نیز فراهم است؟

بر چه اساس روسای کمیسیون های متعدد اکسپو در جلسات یکشنبه ستاد باید به سوالات یک کارشناس ساده معماری پاسخ میدادند؟

چگونه یک «کارشناس ساده معمارى» درایتالیا به همراه معاون فنى شرکت بدون حضور افراد مالى و ذیحساب یا نمایندگان حراست اقدام به لیست قیمت از پیمانکاران نموده و نفر اول را به هیات مدیره جهت ترک تشریفات معرفى کرده است؟

همچنین بهتر است اسفهبدی مشخص کند متراژ دفتر کار «کارشناس ساده معماری تیم طراحی» قاعدتا چند متر باید باشد؟ و ماجرای تفاهم فی مابین نمایشگاه بین المللی با «ایدرو» و تجهیز سالن معروف به ایران خودرو و اختصاص آن به محبعلی چیست؟ آیا اتاق کارهمه کارشناسان ساده معماری در این متراژ است؟

همچنین مشخص شود هزینه تجهیر اتاق محبعلی و بازسازی سالن به چه میزان بوده و دلیل ساخت حوض تمام سنگ با فواره سنگی به سبک فین کاشان در محل کار ایشان چیست؟ و فاکتور هزینه های چند ده میلیونی تجهیز اتاق از چه طریقی پرداخت می شود؟

معماری نیوز امیدوار است واقعیت های موجود و اتفاقات صورت گرفته بصورت واقعی به افکار عمومی گزارش داده شود و در گزارشات بعدی به وضعیت دکوراسیون داخلی سالن ایران و همچنین نحوه انتخاب پیمانکاران برای حضور در غرفه ایران خواهد پرداخت.

همچین در صورت لزوم بخش دوم مکالمه تلفنی آقای محبعلی که در آن مفصل کلیه روند موجود و نحوه ورود ایشان به اکسپو و ماموریت های داده شده به وی که همگی با ادعاهای اسفهبدی مغایرت دارد! منتشر می شود.