تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۵:۲۵
کد مطلب : 106718
پس نهایی شدن حضور پژو/

سه خودرو فرانسوی زیبا در راه جاده های ایران +عکس

اگرچه هنوز تکلیف حضور رنو در ایران مشخص نیست، اما این خودروساز فرانسوی در صورت آمدن به جاده مخصوص، سه محصول جدید را به تولید خواهد رساند.

سه محصولی که رنو برای بازار ایران در نظر گرفته، عبارتند از کلیو۴، کپچر و کوئید. در این بین، کپچر هم اکنون به کشور وارد شده و قرار است ایران خودرو پس از نهایی شدن شراکت با رنو، این محصول را به تولید برساند.

این سه رنو هوس جاده های ایران به سر دارند+تصاویر
کپچر موتوری ۱۲۰۰ سی سی و البته توربو دارد که ۱۲۰ اسب بخار قدرت تولید می کند. این خودرو که کراس اور به شمار می رود، مصرف سوختی مناسبی داشته و استاندارد آلایندگی و سوخت آن یورو۵ است. کپچر هم اکنون با قیمتی حدود ۱۰۴ میلیون تومان به بازار عرضه می شود و این در حالی است که در صورت تولید در ایران، قیمت آن پایین خواهد آمد.
این سه رنو هوس جاده های ایران به سر دارند+تصاویر
از کپچر که بگذریم، کلیو۴ دیگر مدل مدنظر رنو برای بازار ایران است. این خودرو نیز مانند کپچر دارای موتوری ۱۲۰۰ سی سی با قدرت ۱۲۰ اسب بخار است و حداکثر سرعت آن به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. کلیو۴ مصرف سوخت مناسبی داشته و در حالت ترکیبی ۲/۵ لیتر بنزین می سوزاند. گفته می شود  قیمت این خودرو معادل ۸۰ میلیون تومان خواهد بود.
این سه رنو هوس جاده های ایران به سر دارند+تصاویر
اما رنو قصد دارد یکی از ارزانترین محصولات خود را نیز روانه بازار ایران کند و آن “کوئید” نام دارد. این محصول که هم اکنون در هند عرضه شده، حجم موتوری ۸۰۰ سی سی دارد و تنها ۵۳ اسب بخار قدرت تولید می کند.هنوز مشخص نیست که این محصول در ایران خودرو به تولید خواهد رسید یا سایپا.

منبع: صنعت نویس