تاریخ انتشار خبر: ۲ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۷:۴۳
کد مطلب : 91286

سیمای مرکز آبادان بر روی فرستنده های ماهواره‌ای قرار گرفت

با دستور استاندار خوزستان و پیگیری فرمانداری ویژه آبادان، سیمای مرکز آبادان بر روی فرستنده ها و گیرنده های ماهواری ای قرار گرفت.

سال های انتظار مردم فرهنگ دوست و هنر پرور آبادان به سرآمد و نخستین صدا و سیمای کشور، در دولت تدبیر و امید با اقدامات مسئولان رسانه ملی، پیگیری مدیرکل مرکز آبادان و مشارکت فرمانداری ویژه بر روی شبکه ماهواره ای بدر قرار گرفت.

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان روز شنبه گفت: قرار گرفتن صدا و سیمای مرکز آبادان بر روی شبکه های ماهواره ای از برنامه های فرمانداری در دولت تدبیر و امید بود که این هدف در ایام شعبانیه محقق شد.

عزیزالله شهبازی اضافه کرد:این طرح با اعتبار هزینه شده ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات محلی شهرستان و با مشارکت صدا وسیمای مرکز آبادان اجرایی شد.

وی با تجلیل از پیگیری مسئولان صدا و سیمای مرکز آبادان در خصوص تحقق این مهم، افزود:با جهانی شدن این شبکه، آبادانی های مقیم دیگر استان های کشور و آبادانی های مقیم خارج از کشور می توانند برنامه های مورد علاقه خود را از دریافت کنند.

معاون استاندار خوزستان، جهانی شدن صدا و سیمای مرکز آبادان را فرصتی برای معرفی فرهنگ مردم این خطه به دیگران عنوان کرد و گفت:امید است با استفاده بهینه از این فرصت، در مسیر معرفی توانمندی های شهرستان های آبادان و خرمشهر به سرمایه گذاران خارجی و داخلی گام برداشته شود.

فرکانس شبکه آبادان بر روی ماهواره بدر به شرح زیر است:

ku badr، ۱۲۳۲۲،ver 27500 و ماهواره Badr 26E، FREQUENCY 12322، Symbolrate 27500

آبادان نخستین شهری بود که پس از تهران در دوازدهم آبان ماه ۱۳۴۹ صاحب فرستنده تلویزیونی شد.

آبادان قبل از جنگ تحمیلی با بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، یکی از کلانشهرهای کشور محسوب می شد.

مرجع / ایرنا