تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۴:۵۴
کد مطلب : 28219

شرایط خرید و فروش مسکن مهر

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: در گذشته کسانی که به بانک بدهی معوق داشتند باید ۱۰ درصد بدهی‌شان را پرداخت می‌کردند اما در شرایط جدید سعی کردیم با ساده کردن شرایط ، خرید و فروش را آسان‌تر کنیم.

احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر درباره اعلام نهایی شرایط خرید و فروش واحدهای مسکن مهر اظهار کرد: آخرین بررسی‌ها انجام شده و شرایط نهایی خرید و فروش واحدهای مسکن مهر حداکثر تا پایان هفته اعلام خواهد شد.

معاملات مسکن مهر آسان می‌شود

وی افزود: در گذشته کسانی که به بانک بدهی معوق داشتند باید ۱۰ درصد بدهی‌شان را پرداخت می‌کردند اما در شرایط جدید سعی کردیم با ساده کردن شرایط ، خرید و فروش را آسان‌تر کنیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر با بیان این‌که واحدهای مسکن مهر در حال ساخت و ساز است، اظهار کرد: عمدتا در حال حاضر واحدها در مرحله نازک‌کاری هستند.

اجرای فاز دوم هدفمندی تاثیری در هزینه‌های مسکن مهر ندارد

مهر‌آبادی درباره تاثیر افزایش قیمت حامل‌های انرژی و آغاز اجرای فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها در ساخت و ساز مسکن مهر گفت: تاثیر چندانی در ساخت و ساز مسکن مهر به وجود نخواهد آمد.

وی درباره تعداد واحدهای آماده تحویل خاطر نشان کرد: به طور کلی برای دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر قرارداد بسته شده است که تا امروز یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد به بهره برداری رسیده و ۱۱۷ هزار واحد آماده تحویل است.

پرداخت ۴۴ هزار میلیارد تومان به مسکن مهر

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر در ادامه با بیان این‌که تاکنون ۴۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات شهری و روستایی برای مسکن مهر پرداخت شده است، افزود: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، بالای ۲۵ هزار نفر و شهرهای جدید مجموعا ۳۶ هزار میلیارد تومان از مبلغ کل ۴۴ میلیارد تومان پرداخت شده است.

مهر‌آبادی خاطرنشان کرد: این رقم در بافت فرسوده معادل ۳۵۰۰ میلیارد تومان و برای مسکن روستایی ۴۰۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: از مبلغ کل ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده برای مسکن مهر ۴۴ هزار میلیارد تومان آن تا به امروز پرداخت شده است.

منبع: ایسنا