تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۱:۰۱
کد مطلب : 60843
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

شرکت ملی حفاری طبق چشم‌انداز ۲۰ ساله باید جزو ۱۰۰ اقتصاد دنیا باشد

نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: شرکت ملی حفاری طبق چشم‌انداز ۲۰ ساله باید جزو ۱۰۰ اقتصاد دنیا باشد.

خبرگزاری فارس: شرکت ملی حفاری طبق چشم‌انداز 20 ساله باید جزو 100 اقتصاد دنیا باشد

به گزارش  عصر آبادان : جواد سعدون‌زاده ظهر امروز در مراسم سی‌وپنجمین سالگرد تأسیس شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: بدون شک این شرکت یکی از ثمرات انقلاب اسلامی است و نمود عینی و بارز شعار «ما می‌توانیم» است.

وی افزود: در گذشته در زمینه کارهای بزرگ صنعتی و فناوری‌های برتر سهم ما اندک بود، اما امروز در عرصه‌های دانش حتی در ردیف کشورهای ۱۰گانه دنیا و در صنعت نفت و ایجاد تمدن مهم صنعت نفت، فرزندان ایران توانستند در زمینه قدرت فناوری و ایجاد میراث صنعت نفت و خلق ارزش افزوده موفق عمل کنند.

سعدون‌زاده متذکر شد: نظام هوشمند از نظر سیاسی آن است که ضمن اینکه اهداف خود را در درون دنبال می‌کند، باید قدرت خود را در نظام بین‌المللی حفظ کند که یکی از این عرصه‌ها «بازار اپک» است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: ایران اسلامی پیش از انقلاب تولید پنج میلیون بشکه را داشت که متأسفانه با ترفند دشمن و برهم زدن ثبات بازار نفت به یک میلیون بشکه رسید.

وی با بیان اینکه در بازار مهم و بین‌المللی اوپک حرفی برای گفتن نخواهیم داشت، تصریح کرد: کمیسیون انرژی باید پیام وزارت نفت را خوب دریابد که توسعه میادین و افزایش تولید یک امر حیاتی و ضروری برای کشور است.

این مسئول ادامه داد: بر این امر واقف هستیم که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری خام‌فروشی نوعی خودفریبی است، اما می‌توان به سطحی از تولید رسید که ضمن اشباع بازار درون می‌توانیم اقتدار خود را در بازار بین‌المللی حفظ کنیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه در زمینه شرکت ملی حفاری ایران باید به فکر برند باشیم، گفت: این شرکت طبق سند ۲۰ ساله و چشم‌انداز ۱۴۰۴ ایران باید جزو ۱۰۰ اقتصاد توانمند دنیا باشد و برای این کار برنامه‌ریزی دقیق و گسترده وجود دارد.

منبع: فارس