تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , تیر, ۱۳۹۳ | ۰۰:۲۵:۱۶
کد مطلب : 35511
این خبر دروغ است!

شناسایی بدل باراک اوباما در آبادان+عکس

جوان آبادانی به نام جاسم قادری توسط سفارت آمریکا در کویت شناسایی شده و بزودی به آمریکا میرود تا در یک برنامه تلویزیونی شرکت کند.

به گزارش عصر آبادان اواخر بهمن ماه سال گذشته خبری در اکثر خبرگزاری ها مبنی بر شناسائی بدل باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به روی سایت ها رفت. در خبر شایع شده در این سایت ها آمده است که جوان آبادانی به نام جاسم قادری توسط سفارت آمریکا در کویت شناسایی شده و بزودی به آمریکا می رود تا در یک برنامه تلویزیونی شرکت کند.

Jasem

در جای دیگر این خبر آمده است که “گفته می شود که اوباما نیز خواستار دیدار با بدل خود شده و این جوان ایرانی بزودی با اوباما دیدار می کند”.
توضیح : احتمال می رود مدیر نا آگاه یکی از پایگاه های خبری این تصویر را از شبکه های اجتماعی یافته و نا آگاهانه به روی سایت خبری خود برده و باعث شایع شدن این تصویر در سایت های خبری دیگر شده است.
نکته دیگر اینکه با پرداختن به کلمه ی “جوان آبادانی” وجهه آبادانی ها و ایرانیان زیر سوال می رود که آیا واقعاً این جوان قصد دیدار با اوباما و بازی کردن نقش بدل اوباما را دارد؟
دقت در تصویر به خوبی نشان می دهد که متعلق به منطقه آبادان نیست چرا که گمان نمی رود در روز آفتابیِ کشور “کویت” یا شهرستان “آبادان” آنچنان دمای هوا سرد باشد که اینگونه با لباس گرم خود را بپوشانند.
ضمن اینکه تصویر پشت سر، پلی را نشان می دهد که در هیچ جای آبادان پلی با چنین معماری وجود ندارد.
افزون بر آن ، تا کنون هیچ برنامه تلویزیونی از آمریکا و شبکه های دیگر سراسر جهان این خبر را پوشش ندادند تا کذب بودن این خبر عیان شود.
علاوه بر آن، تحقیقات انجام شده در فضای مجازی نشان می دهد به احتمال فراوان ، صاحب این عکس ، شخص باراک اوباما به همراه مادر خود بوده و این خبر شایعه ای بیش نیست.