تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۷:۵۳:۲۱
کد مطلب : 76486

شهادت آخرین شهید فتنه هنوز تایید نشده!

در مدتی که گلایه‌های خانواده شهید علیرضاستاری در رسانه‌ها انعکاس داده شده است هیچ پاسخ یا توضیحی از سوی مسئولین بنیاد شهید داده نشد. تا اینکه امروز حجت الاسلام شهیدی در پاسخ به سوالی در این مورد گفت پرونده او بوی سیاست گرفته بود.

 

در مدتی که گلایه‌های خانواده شهید علیرضاستاری در رسانه‌ها انعکاس داده شده است هیچ پاسخ یا توضیحی از سوی مسئولین بنیاد شهید داده نشد. تا اینکه امروز حجت الاسلام شهیدی در پاسخ به سوالی در این مورد گفت پرونده او بوی سیاست گرفته بود.

یکسال پیش علیرضا ستاری به شهادت رسید. او یکی از جانبازان ضرب و شتم آشوبگران در روز عاشورای ۸۸ بود که بعد از تحمل ۵ سال درد و رنج ناشی از مجروحیت‌های عدیده به شهادت رسید و لقب آخرین شهید مبارزه با فتنه۸۸ را تا به امروز گرفت.  «سید علیرضا ستاری» متولد ۱۳۶۰ و مهندس عمران بود. او در روز عاشورای سال ۱۳۸۸ به عنوان امدادگر هلال احمر، وارد صحنه درگیری‌ها شده بود تا به مجروحان حوادث، به‌صورت میدانی کمک کند. در همین روز توسط فتنه‌گران، مورد ضرب و شتم قرار گرفت و جانباز ۷۰ درصد ایام فتنه شد. علیرضا ستاری سرانجام در روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۲ در سن ۳۱ سالگی به شهادت رسید. هم اکنون یک دختر و یک پسر خردسال از وی به یادگار مانده است. شهید ستاری در زمینه فعالیت‌های مرتبط از جمله ورزش‌های اسکی و شنا و امور امداد و نجات به‌ویژه چتربازی و غواصی، مهارت خاص داشت. علاقه او به مطالعه در میان دوستانش شهره بود و به آثار مذهبی شهید مطهری و دکتر شریعتی علاقه خاصی داشت.

۴سال طول کشید تا به بنیاد شهید ثابت کند که جانباز است/هنوز شهادت او تایید نشده است

فاطمه محمدعلی، مادر شهید علیرضا ستاری آخرین شهید ماجرای فتنه۸۸ که دل پر دردی از عدم رسیدگی به وضعیت پرونده فرزندش در بنیاد شهید دارد  گفت: علیرضا چهارسال طول کشید تا به بنیاد شهید ثابت کند که جانباز است. او جانباز ۷۵ درصد سپاه بود. اما بنیاد شهید وضعیت او را قبول نکرد و بیشتر از ۴۰ درصد به او جانبازی نداد. الان خیلی‌ها هم منکر شهادت او شده‌اند. من می‌گویم اگر شهید نیست چرا او را در قطعه شهدا دفن کرده‌اند؟ چرا وقتی قرار بود از نام او استفاده‌ای بشود، در بوق و کرنا اعلام شد؟ خبرسازی شد؟ اما الان دیگر از وضعیت خانواده‌اش خبری نمی‌گیرند و هنوز شهادت او مورد تایید قرار نگرفته است.

مدت‌هاست دارند می‌گویند پرونده علیرضا باید بررسی شود/ما از بنیاد شهید چیز زیادی نخواستیم

او به کم کاری بنیاد شهید در این مورد اشاره کرده و می‌گوید: مدت‌هاست دارند می‌گویند پرونده علیرضا باید بررسی شود، باید از همه برگه‌های بیمارستانی و … کپی بگیرید. ما را در این کاغذبازی‌ها گیر انداختند. ما از بنیاد شهید چیز زیادی نخواستیم.فقط خواستیم خواسته‌های بچه‌های کوچک علیرضا تأمین شود. الان هزینه‌های این بچه‌ها از کجا باید تهیه شود؟ نوه‌های من چرا نباید حقوق خودشان را داشته باشند؟ نازنین کلاس دوم و امیرعباس کلاس چهارم است. خیلی سراغ پدرشان را می‌گیرند. تحمل این‌ها برایمان کافی نیست؟

«علیرضا به دلیل درگیری‌های سال ۸۸ و حملاتی که به او شده بود، صورتش آسیب زیادی دیده بود و این آسیب، یک آسیبب معمولی نبود.» خانم محمدعلی با بیان این سخن ادامه می‌دهد: که علیرضا برای ادامه زندگی‌اش ناچار بود عمل کند. اما در گفتاری عجیب به ما می‌گویند آن عمل، عمل زیبایی بوده است! هیچکس برای بررسی، سراغ پرونده علیرضا نیامد. حتی نخواستند فیلم او را که از صدا و سیما پخش شد نگاه کنند و ببینند مشکل او چه بوده است. می‌گفتند او برای زیبایی خودش را عمل کرده اما کسی با شرایط و وضعیت جانبازی او برای چه باید برای زیبایی عمل کند؟  معده‌اش به خاطر قرص‌های زیادی که مصرف می‌کرد دچار مشکلات عمده شده بود. گاهی قند خونش روی ۵۰۰ می‌رفت و در بدترین شرایط بستری می‌شد.

فراموش شدن علیرضا ظلمی در حق همه شهدای فتنه است

خانواده شهید ستاری همچنین در گفتگوهای متعدد دیگری با رسانه‌های مختلف از عدم همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و مسئولینی که در ماجرای شهادت علیرضا ستاری شبهه وارد می‌کنند گلایه داشت. خانواده دیگر شهدای مبارزه با فتنه۸۸ نیز از کم توجهی بنیاد شهید گلایه داشته‌اند. آنچنان که پدر شهید غلام کبیری در گفتگو با تسنیم عنوان می‌کند: «بنیاد شهید هم سه سال نخست یادی از ما می‌کرد اما بعد دیگر ما را فراموش کرد و مشکلات را پیگیری نکرد. نه تنها بسیاری از مسئولین ما را یاری نمی‌دهند بلکه گاهی این دردها مضاعف هم می‌شود.»

اما در این میان شهید ستاری به عنوان آخرین شهید این دوران مقاومت مظلوم تر از سایر شهدا مورد غلفت قرار گرفته است. و به قول مادر این شهید والامقام: « فراموش شدن علیرضا ظلمی در حق همه شهدای فتنه است.»

حجت الاسلام شهیدی: پرونده شهید ستاری بوی سیاست گرفته است

در مدتی که گلایه‌های خانواده شهید در رسانه‌ها انعکاس داده شده است هیچ پاسخ یا توضیحی از سوی مسئولین بنیاد شهید داده نشد. امروز یکشنبه ۱۷ اسفندماه ۹۳ نشست خبری برنامه‌های بزرگداشت روز شهید با حضور حجت الاسلام شهیدی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید برگزار شد. حجت الاسلام شهیدی در پاسخ به سوالی در مورد پرونده شهید مبارزه با فتنه ۸۸ علیرضا ستاری و نقاط مبهمی که خانواده او در مورد عدم رسیدگی بنیاد شهید به پرونده احراز شهادتش عنوان کردند گفت: «کمیته احراز، پرونده شهدا و جانبازان را بررسی می‌کند و نتایج را اعلام می‌کند. اگر چنانچه فرد شهید شناخته شود او را به عنوان شهید و اگر جانباز اعلام شود او را به کمیسیون تشکیل درصد جانبازی برای تشکیل پرونده جانبازی منتقل می‌کنند. در مورد این شهید مسائل مقداری سیاسی شده و پرونده بوی سیاست گرفته بود و هم اکنون در حال پیگیری است.»

منبع: تسنیم