تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۲۳:۵۲:۵۶
کد مطلب : 81114
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر آبادان:

شهرداری آبادان برنامه‌های فرهنگی را سلیقه‌ای برگزار می‌کند

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آبادان گفت: متاسفانه شهرداری، برنامه‌های فرهنگی را به شکل سلیقه‌ای و بدون هماهنگی با این کمیسیون اجرا می‌کند.

به گزارش عصرآبادان، یسری دریس امشب در دومین جلسه شورای اسلامی شهر در صحن علنی این شورا، با بیان اینکه جا دارد تا از حیثیت کمیسیون فرهنگی در مبحث اجرای برنامه‌های مناسبتی دفاع کنم، اظهار کرد: شیوه رفتاری برخی از افراد به گونه‌ای‌ست که می‌خواهند دیگران را سرکوب و خود را بالا ببرند و این کار به هیچ وجه صحیح نیست.

وی با ابراز تاسف از عدم پیشبرد مناسب و صحیح برنامه‌های فرهنگی در سطح شهر، عنوان کرد: متاسفانه امور فرهنگی شهرداری بدون هماهنگی با شورای شهر اقدام به برگزاری جلسات خصوصی و اجرای برنامه‌هایی در سطح شهر می‌کند که چندان هم ضروری نیستند، آن هم وقتی که حتی یک فرهنگسرا در شهر نداریم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آبادان تصریح کرد: وظیفه همه ما خدمت به مردم است پس وقتی کاری را در شهر به انجام می‌رسانیم نباید آن را بزرگنمایی کنیم.

دریس با اشاره به  اینکه به دنبال راه اندازی نشریه ویژه شورای شهر هستیم یادآور شد: از آنجایی که هیچ یک از اعضای شورای شهر در این زمینه تخصصی ندارند و تاکید ما نیز بر انجام کار تخصصی است لذا سعی داریم در این راستا از توان خبرنگاران محلی بهره ببریم.

وی با بیان دوباره اینکه اقدامات فرهنگی شهرداری بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و به شکل سلیقه‌ای به انجام می‌رسد، گفت: شاید اگر من نیز چشمم را به روی بسیاری از مسائل می‌بستم امروز برنامه‌هایی را که در نظر داشتم به شکل بهتری به پیش می‌رفت، پیشنهادات خوبی را در زمینه برنامه‌های فرهنگی به شهرداری داده‌ایم که تاکنون اجرایی نشده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آبادان در پایان، با تاکید بر کمبود اعتبارات بخش فرهنگی شهر آبادان، خواستار توجه بیشتر در زمینه برنامه ریزی و اجرای مناسب برنامه‌های مصوب، آن هم در جلسات مشترک شهرداری و شورای شهر شد.

منبع: فارس