تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۹:۴۲:۴۷
کد مطلب : 25161

شهردار آبادان و هرم مدیریتی غیر بومی / خطری که شیرازی را تهدید می کند!

به گزارش عصر آبادان ، شیرازی شهردار آبادان که شایعه ی حضورش در انتخابات مجلس آینده قوت گرفته ، اخیراً دست به ‏تغییرات گسترده ای در بدنه شهرداری زده است.‏

به گزارش عصر آبادان  اگر چه انتخاب مدیران بخشی زیر مجموعه شهرداری ، بر عهده ی شهردار است و وی مسئولیت این مهم را به عهده دارد اما ‏استفاده از برخی عناصر غیر بومی در چند منصب مهم و کلیدی این سازمان شهری ، جای تامل فراوانی دارد.‏
از جمله ای این افراد حضور معاونت فرهنگی جدید شهرداری آبادان است. خالقی که علیرغم تبلیغات گسترده برای وی ، از سابقه ‏ی چندانی در امور فرهنگی برخوردار نبود ، از سوی شیرازی به این مهم منصوب شد.‏
شهردار منطقه یک آبادان ، که اصالتاً گتوندی است نیز توسط شیرازی به این سمت رسیده است.‏
اما مهم تر اینکه شنیده ایم ، قرار است با معرفی یک نیروی جدیدالاستخدام از مرکز استان و انتصاب وی در حراست شهرداری ‏آبادان ، هرم مدیران کلیدی و البته غیر بومی این سازمان  تکمیل شود.
این در حالی است که  گفته می شود استخدام جدید در سازمان شهرداری ها در حال حاضر ممنوع بوده و این اقدام ، خلاف مقررات سازمان شهرداری هاست.
‏گفتنی است ، مجموعه ی حراست در هر سازمانی عمدتاً از افراد غیر سیاسی ، غیر وابسته و آگاه به امور پیشنهاد می شود تا بدون در نظر گرفتن ملاحظات معمول اداری ، از بروز آسیب های مختلف از جمله تخلفات اداری و مالی در بدنه مدیران بخشی سازمان ها جلوگیری کند.

به همین دلیل برای شیرازی بهتر است که برای این امور استقلال و اهمییت بیشتری قائل شود تا کسانی که احتمالاً در صدد سوء استفاده از موقعیت خود در سازمان هستند او را گرفتار نکنند.اتفاقی که در برخی از شهرداری ها تجربه ی تلخی بر جای گذاشت.

امیدواریم شهردار آبادان به حراست به مثابه ی چشم های بیدار این سازمان بنگرد تا تخلفات احتمالی در آینده دامن وی را نگیرد.

 1. ثامری گفت:

  پس بالاخره ادعای سید … تحقق یافت که بارها به … رییس … می گفت عوضت می کنم! خداییش پاکتر و دلسوزتر از این بنده خدا … نبوده و نیست! این جابجایی ایشان جای تامل بسیار داره

 2. ناشناس گفت:

  سلام جای تاسف داره واقعا…کجارفتند مسئولین ابادانی؟کجارفتند انهایی که ادعای دلسوز بودنشون بیداد میکنه؟اقای سید فیاض شما وگروه ائتلافتون این شهردار رو منصوب کردید…یمقدار هم بترسونید مسئولین رو اقا سید/؟؟؟؟بابا بخدا خستمون کردید…ابادان به این بزرگی وبااین همه ظرفیت….

 3. غریب گفت:

  اقای شیرازی
  غیر بومی بیار سرخودت درد نیار
  ما ابادانیها غریب پسندیم
  الان اگریک نفر از این شهر را بعنوان مسول یه قسمتت معرفی کنی هزار وصله بهش میزنن

 4. آبادانی گفت:

  مدیر حراست فعلی حتماً موی دماغش شده و مزاحم برخی از کارهاشون شده که می خوان عوضش کنن. اگه هرچیزی رو که میبینه ، نادیده بگیره حتماً عوضش نمیکنن. تازه لوح تقدیر هم بهش میدن.

 5. سردرگم گفت:

  امان از دست بعضی از مسوولین ….