تاریخ انتشار خبر: ۹ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۱:۰۳:۰۱
کد مطلب : 92710

شهردار آینده اهواز و گزینه های روی میز شورا!

شورانشینان اهواز که طی دو سال گذشته فرازوفرودهای بسیار زیادی را تجربه کرده اند در ابتدای سال ۹۴ نیزمی بایست چالشی دیگر را تجربه کنند.

شورانشینان اهواز که طی دو سال گذشته فرازوفرودهای بسیار زیادی را تجربه کرده اند در ابتدای سال ۹۴ نیزمی بایست چالشی دیگر را تجربه کنند.
انتخاب شهردار جدید پس از استعفای سید خلف موسوی دیگر مساله ای نیست که اعضای شورا بخواهند در خصوص آن پرده پوشی کنند لذا طی روزهای اخیر با مصاحبه های متعدد به دوران پساسیدخلف در شهرداری اهواز پرداخته اند و گزینه هایی برای تصدی مهمترین پست مدیریت شهری مطرح کرده اند.
بررسی اخبار این روزهای شورای شهر نشان می دهد شورانشینان تلاش دارند با کمترین ریسک ممکن به  فعالیت خود ادامه دهند لذا پیش بینی می شود بازی رسانه ای ایجاد شده برای حضور معاون جوان موسوی و گزینه سفرکرده به کانادا چندان موثر نباشد چرا که شورا با توجه به تجارب گذشته امکان ریسک واقدام حاشیه ساز ندارد.
از طرفی مطرح شدن گزینه هایی چون حسین حیدری و محمد صفری که طی دو سال گذشته با شورا کار کرده اند و نسبت به دغدغه ها و اهداف  آن برای خدمت رسانی بهتر آگاهی کامل دارند احتمال به تصمیم رسیدن شورا برای انتخاب شهردار جدید را در کمترین زمان ممکن میسر می سازد.
بررسی گزینه های مطرح برای شهرداری اهواز نشان می دهد حسین حیدری عضو فعال شورای شهر اهواز که دارای مدرک تحصیلی مرتبط با مدیریت شهری است مزیت آکادمیکی نسبت به سایر گزینه های تصدی صندلی شهرداری دارد.
وی که سوابق مرتبطی با مدیریت شهری مانند مدیرکل شهرداری و شوراهای اسلامی استانداری را در پرونده دارد نشان داده به دلیل هم صنف بودن با اعضای شورای شهر جذابیت های لازم را برای کسب آراء شورانشینان دارا می باشد.
حضور در کمیسیون های مختلف شورای شهر علی الخصوص کمیسیون عمرانی با توجه به کلید خوردن پروژه های متعدد عمرانی در اهواز از جمله سوابق مطلوب حیدری است که وی را برای خدمت رسانی یاری می دهد.
گذشته از این موضوعات شهردار موفق کسی خواهد بود که تسلط کافی به قوانین وضع شده در شورا داشته باشد چرا که وظیفه شورای شهر ریل گذاری برای بخش های مختلف شهرداری است لذا انتخاب شهردار از میان اعضای شورای شهر می تواند یکی از راه های برون رفت از قانون گریزی غیر آگاهانه درمدیریت شهری باشد.
از طرفی محمد صفری نیز دیگر گزینه شهرداری اهواز است وی که تاکنون سابقه چندین بار سرپرستی شهرداری را در کارنامه خود دارد هر بار بنا به دلایلی نتوانسته سکان هدایت دائم شهرداری را برعهده بگیرد.
صفری که همیشه بواسطه جوان بودن گوی رقابت را به دیگران سپرده است هنوز هم علی رغم حمایت تعدادی از اعضای شورا با نقد کم تجربگی مواجه است مساله ای که مشخص نیست به سن مربوط است یا سوابق کاری چرا که وی دارای سوابق متعدد مدیریتی در شهرداری اهواز می باشد.
همچنین زمزمه هایی مبنی بر حمایت طیف حامی سید خلف موسوی در شورای شهر از صفری وجود دارد که می تواند نشان از تمایل شهردار فعلی اهواز برای حضور این مدیر جوان  به عنوان شهردار آینده اهواز باشد.
به هرحال نتیجه انتخاب شهردار جدید هرچه که باشد اعضای شورای شهر می بایست توجه کنند که سیستم مدیریت شهری این روزها نه طاقت تصمیمات جنجالی و حاشیه ساز را دارد و نه تحمل حضور گزینه های غیر آشنا به سیستم شهرداری، از طرفی عمر باقیمانده از شورای شهر کوتاه است و انتخاب گزینه غیر مسلط و کم تجربه در شهرداری اهواز قطعا دودش را در چشم شورا خواهد کرد.
رهیاب