تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۶:۵۵:۵۹
کد مطلب : 77090
احیای کلیسای مسیحیان توسط شیعیان

شیعه علی اینجوریه + عکس

شیعیان پس از آزادسازی مناطق تحت تصرف داعش مبادرت به احیای کلیسای مسیحیان نموده اند.

گروه های شیعه در کنار قبائل سنی و ارتش عراق در ماه های گذشته همت خود را بر آزادسازی کشورشان از دست تروریست های داعش قرار داده اند.

تصویر فوق متعلق به یکی از مناطق آزاد شده است که در آن شیعیان عراق مبادرت به احیای کلیسای تخریب شده مسیحیان نموده اند، کلیسایی که توسط تروریست های داعش تخریب شده بود.

از زمان اشغال شمال عراق توسط داعش، بسیاری از شهروندان عراق اعم از شیعیان، ایزدی ها، مسیحیان و عمده اهل سنت منطقه تحت آزار تکفیری های داعش قرار گرفته اند. متن زیر توسط یکی از کاربران شبکه اجتماعی و پس از مشاهده این تصویر نوشته شده است:

از دیشب که این تصویر را دیدم، قلم پر می زد برای نوشتن از مرام و مسلک شیعه واقعی مرتضی علی. تصویری که در آن شیعیان مشغول نصب صلیب بر بالای کلیسایی هستند که داعش آن را تخریب کرده بود.
بله. این تفاوت اساسی ما با سایرین است. این تفاوت اساسی شیعه مرتضی علی است که افتخار می کند پیرو کسی که در حکومت اسلامی به دنبال حقوق «زن یهودی است». برای شیعه تفاوت نمی کند مومن به کدام دین باشی.
شیعه افتخارش این است که همیشه در کنار «مظلوم» ایستاده و هیچ «ظلم» را نپذیرفته است. شیعه اهل «جنگ» نیست. اهل «دفاع» است. اهل حق است.
شیعه غربت پروانه‌ها را می‌فهمد. شیعه‌ چشمش نمناک غم «فاطمه» است، می فهمد احساس مادرانه «مریم» را. شیعه بر صلیب رفتن مسیح به دست «تحجر دینی» را لمس می کند. و رای «سر بریده حسینش»، «راهب» صومعه است.
شیعه واقعی به دنبال جهاد با نفس است. «نفس»، دشمن اصلی اوست. «خشم» و«شهوت» و «طمع» را باید سر ببرد. وقتی با نفست جنگیدی، تازه می فهمی دشمن واقعی کیست.

انتهای پیام