تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۲۱:۴۸:۴۵
کد مطلب : 79870
لیگ قهرمانان آسیا - گروه A

صدرنشینی آسیایی پرسپولیس با صدهزار تماشاگر/ النصر عربستان الخلاص!

تیم فوتبال پرسپولیس مقابل تیم النصر عربستان به پیروزی رسید تا همچنان صدرنشین گروه A در لیگ قهرمانان آسیا بماند.

صدرنشینی آسیایی پرسپولیس با صدهزار تماشاگر/ النصر عربستان الخلاص!

،تیم فوتبال پرسپولیس در چهارمین دیدارش در لیگ قهرمانان آسیا در مرحله گروهی از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه در ورزشگاه آزادی و در حضور صد هزار تماشاگر به مصاف تیم النصر عربستان رفت که این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید.

این پرتماشاگرترین مسابقه تاریخ لیگ قهرمانان آسیاست

اولین اتفاق مهم بازی در دقیقه ۵ رخ داد و مهدی طارمی از مدافعان النصر عبور کرد و در پشت محوطه جریمه با خطا متوقف شد که ضربه کاشته را گابریل زد و توپ به دیواره دفاعی برخورد کرد.

اولین کرنر مسابقه را النصر در دقیقه ۸ زد که حاصلی برای این تیم نداشت.

در دقیقه ۹ ضربه سر مهاجم النصر با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

در دقیقه ۱۲ النصر صاحب دومین کرنر شد که این کرنر را هم مدافعان پرسپولیس دفع کردند.

النصر در این دقایق بازی هجومی را در دستور کار خود قرار داده در دقیقه ۱۳ هم شوت شهیل بازیکن تیم النصر از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

در دقیقه ۱۶ پرسپولیس اولین کرنرش را به دست آورد که این کرنر هم حاصلی برای سرخپوشان نداشت.

در دقیقه ۱۸ شوت احمد نورالهی از راه دور دروازه‌بان تیم النصر را به زحمت انداخت و او با دو ضرب توپ را دفع کرد.

در دقیقه ۲۶ پرسپولیس صاحب یک کرنر دیگر شد که این ضربه هم حاصلی برای سرخپوشان نداشت.

پرسپولیس در این دقایق صاحب توپ و میدان شد و چند حمله روی دروازه النصر انجام داد.

در دقیقه ۳۰ شوت احمد نورالهی از راه دور را دروازه‌بان النصر مهار کرد.

در دقیقه ۳۱ کرنر ارسالی گابریل روی سر عالیشاه فرود آمد که ضربه سر این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه النصر به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۲ گابریل کرنر دیگری را روی دروازه النصر ارسال کرد که ضربه سر رضا نورمحمدی را دروازه‌بان النصر مهار کرد.

در دقیقه ۳۴ جدی‌ترین خطر پرسپولیس روی دروازه النصر خلق شد ضربه سر حمید علی‌عسگر را النزی دروازه‌بان النصر به کرنر فرستاد و ضربه کرنر را هم دروازه‌بان النصر مهار کرد.

در دقیقه ۳۸ بازیکنان النصر سانتری را روی دروازه پرسپولیس ارسال کردند که سوشا مکانی توپ را دفع کرد.

در دقیقه ۴۲ ارسال بازیکنان النصر از جناح راست بازهم خطر ساز شد و سوشا مکانی این توپ را هم دفع کرد.

تیم پرسپولیس در نیمه اول بازی خوبی را به نمایش گذاشت و در حضور صد هزار تماشاگر ایرانی روزهای خوب گذشته فوتبال ایران برای اهالی فوتبال تداعی شد. تصویر امروز ورزشگاه آزادی برای سال‌ها در خاطره ها خواهد ماند روزی که یکصد هزار تماشاگر ایرانی ظرفیت  ورزشگاه آزادی را بعد از سال‌ها تکمیل کردند.

نیمه دوم:

اولین موقعیت گلزنی در نیمه دوم را هم پرسپولیس در دقیقه ۴۷ خلق کرد و شوت احمد نورالهی با اختلاف کمی از کنار دروازه النصر به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۳ امید عالیشاه بهترین فرصت گلزنی را از دست داد او در درون محوطه جریمه النصر  صاحب توپ شد اما ضربه آخرش را بی‌دقت زد تا توپ از کنار دروازه به بیرون برود.

تا دقیقه ۵۷ پرسپولیس ۵۲ درصد مالک توپ و میدان بود و النصر فقط ۴۸ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت.

پنالتی و گل پرسپولیس: در دقیقه ۶۰ بازیکنان النصر روی مهدی طارمی مرتکب خطای پنالتی شد که خود او ضربه پنالتی را با ضربه‌ای چیپ گل اول پرسپولیس را به ثمر رساند.

در دقیقه ۶۷ بازیکنان النصر شروع به جنجال کردند و باعث درگیری بین بازیکنان دو تیم شدند به طوریکه پیام صادقیان هم که بازیکن ذخیره بود وارد معرکه شد. این درگیری بازیکنان باعث وقفه‌ای چند دقیقه‌ای در مسابقه شد.

در دقیقه ۷۰ مهاجم النصر به عمد روی سوشا مکانی خطا کرد که دوباره باعث درگیری بین بازیکنان شد و داور چینی در کمال تعجب به میرژوسکی بازیکن تیم عربستان حتی کارت زرد هم نشان نداد.

در دقیقه ۷۵ ضربه مهاجم تیم النصر به تیرک دروازه پرسپولیس برخورد کرد تا پرسپولیس در این صحنه خوش شانس باشد و دروازه‌اش بسته بماند.

ما ننینگ داور چینی مسابقه به عمر هساوی و محمد حسین از النصر و محمد خانزاده و امید عالیشاه از پرسپولیس کارت زرد نشان داد.

پرسپولیس با این برد ۹ امتیازی شد و همچنان در صدرنشین گروه است و تیم النصر عربستان هم ۵ امتیازی باقی ماند.

شب گذشته تیم نفت ایران ۳ بر صفر الشباب را در عربستان شکست داد تا  باشگاه‌های فوتبال ایران تیر خلاص را بر پیکر فوتبال باشگاه‌های عربستانی بزنند.

تیم النصر صدرنشین لیگ عربستان مقابل تیم نهم جدول شکست خورد تا سرخپوشان ایران هم انتقام باخت دور رفت را بگیرند و هم اقتدار فوتبال ایران را در زمینه فنی وتماشاگران رخ آسیا و بخصوص عربستان بکشند تا پرسپولیس در شب خاطره انگیز و تاریخی به یک برد شیرین برسد آن هم مقابل چشمان برانکو ایوانکوویچ سرمربی جدید که در بین تماشاگران نشسته بود.

ترکیب تیم پرسپولیس:

سوشا مکانی،علی رضا نورمحمدی، محمد رضا خانزاده، مایکل اومانا، حمید علی عسگر، مهرداد کفشگری، احمد نورالهی، هادی نوروزی، امید عالیشاه، فرناندو گابریل،مهدی طارمی( از دقیقه ۸۵ علی علیپور)

سرمربی: حسین عبدی