تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۷:۵۵
کد مطلب : 66276
وزیر ارشاد:

صدور جواز خوانندگی زن در جمع بانوان بلامانع است/ تابحال هیچ کنسرت رقصی از ما مجوز نگرفته

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هیچ مشکلی برای صدور جواز خوانندگی زن در جمع بانوان وجود ندارد و این افراد میتوانند به فعالیت بپردازند.

صدور جواز خوانندگی زن در جمع بانوان بلامانع است/ تابحال هیچ کنسرت رقصی از ما مجوز نگرفته

به گزارش  عصر آبادان ، ،به نقل از “تیتریک“؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم اختتامیه اولین جشنواره عکس طبیعت استان البرز در گفتگو با خبرنگار “تیتر۱” افزود : در آوازخوانی خانمها آنچه که مسائل شرعی در مورد آن وجود دارد مورد توجه قرار دارد.
علی جنتی با بیان اینکه هیچ فرقی بین تک خوانی و جمع خوانی زنان نیست گفت :آنان میتواننددر جمع خانمها به اجرای برنامه خود بپردازند و تا به حال به هیچ خانم خواننده ای اجازه داده نشده است که در میان آقایان برنامه اجرا کند.
وی تأکید کرد : زنان خواننده ای که مجوز خوانندگی در جمع را از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته باشند میتوانند اجرا داشته باشند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود اظهار داشت : برای برگزاری کنسرتها خیلی دقت میکنیم که گروه های موسیقی ، گروه های خوشنامی باشند و نظارتهای لازم  بر روی شعرهایی که قرار است اجرا شود ، توسط شورای شعر صورت میگیرد.
جنتی خاطر نشان کرد : محل این نظارت ها در سازمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در آنجا نوع و مضمون آهنگها مورد بررسی و سپس تصویب قرار میگیرد.
وی در پایان گفت : تا کنون کنسرت رقصی از سوی مامجوز کار دریافت نکرده است.

 

منبع: دانا

انتهای پیام/گ