تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۵:۳۹
کد مطلب : 55314
رئیس شورای شهر آبادان تأکید کرد

ضرورت اصلاح شبکه برق به ویژه در مناطق حاشیه‌ای آبادان

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان بر ضرورت اصلاح شبکه برق به ویژه در مناطق حاشیه‌ای آبادان تأکید کرد.

خبرگزاری فارس: ضرورت اصلاح شبکه برق به ویژه در مناطق حاشیه‌ای آبادان

به گزارش  عصر آبادان، حمید حنظل عیدانی ظهر امروز در جلسه بررسی و ارائه راهکارهای رفع مشکلات شبکه برق در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان اظهار کرد: شبکه برق در این مناطق اکثرا قدیمی است و کابل‌ها به صورت خودنگهدار در نیامده و وجود چنین وضعیتی علاوه بر به سرقت بردن کابل‌های برق، ناپایداری برق را نیز موجب می‌شود.

وی از سلیچ غربی و شرقی، فیه و لاله‌ها به عنوان مناطق مشکل‌دار در بحث شبکه برق خواند و خواستار رسیدگی و رفع مشکلات این مناطق شد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان افزود: تلاش‌های خوبی در زمینه برق در شهر انجام شده و کارهای جهادی و تعامل خوب مسئولان برق آبادان با دیگر دستگاه‌های اجرایی شهر قابل تقدیر است.

حنظل عیدانی ابراز امیدواری کرد: این جلسات همگرایی برای رفع مشکلات شهری که سبب بروز برخی نارضایتی‌ها درمیان مردم شده، برگزار شود.

وی با بیان اینکه آبادان مورد توجه همگان در سطح ملی و بین‌المللی است، عنوان کرد: شهر پرآوازه‌ای همچون آبادان باید کمتر دچار مشکلات تاسیساتی باشد و باید مشکلات و موانع رفع شوند تا بتوانیم بر روی سطوح دیگر کار و فعالیت کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با اشاره به اینکه فضای آبادان فضای کسب و کار است، تصریح کرد: دیدگاه رئیس شورای عالی مناطق آزاد، تجاری و ویژه کشور آن است که برای ثبات اقتصادی و سیاسی در شهرهای مرزی باید جمعیت آنها افزایش بیشتری یابد و به طور قطع افزایش جمعیت نیاز به ارائه خدمات بیشتر و بهتر دارد.

حنظل عیدانی یادآور شد: در زمان حاضر منطقه آزاد اروند از این تعداد جمعیت برخوردار است و باید دامنه ارائه خدمات به شهروندان را با افق دید وسیع‌تری بنگریم.

وی از وجود پایه‌های برق مزاحم و قدیمی در نقاط مختلف شهری همچون امیری، احمدآباد و جمشید آباد ابراز گلایه کرد و گفت: وجود این پایه‌های برق در کوچه‌های کم عرض شهر مشکل‌ساز شده و در بسیاری از کوچه‌ها پایه‌های برق عملا در وسط کوچه قرار دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با بیان اینکه در برخی نقاط که قصد تعریض خیابان‌ها را داریم وجود این پایه‌ها مانع از انجام کار می‌شود، با تاکید بر تقویت شبکه برق به ویژه در مناطق حاشیه‌ای، اظهار کرد: در شهر نخستین‌ها آبادان، باید سامانه برق‌رسانی همچون منازل شرکتی زیرزمینی شود تا مشکلات پیرامونی این مسئله از بین برود.

حنظل عیدانی بیان کرد: وجود کابل‌های هوایی برق زیبایی منظر شهری را از بین برده و این موضوع بارها از طریق مردم اعلام شده و شهروندان خواهان بهبود این وضعیت هستند.

وی با اشاره به اینکه وجود برخی از پایه‌های برق در پیاده‌روها مشکلاتی را برای شهروندان در هنگام تردد ایجاد کرده است، یادآور شد: آن دسته از شهروندانی که اسناد عادی دارند و امکان دریافت کنتور برق را ندارند، باید برای آن راهکاری مناسب ارائه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان متذکر شد: برخی از انبوه‌سازان برای دریافت کنتور دچار مشکل هستند و وجود برخی الزامات از سوی سازمان برق آنان را به دردسر انداخته که باید این امر پیگیری و تسهیل شود.

حنظل عیدانی با بیان اینکه در سال ۹۲، ۲ هزار و ۵۰۰ پایه بتنی برق توسط پیمانکاران آسیب‌دیده، که شهرداری مجبور به ترمیم آنها شده است، افزود: رقم آسیب‌رسانی به پایه‌های بتنی برق در سال جاری به ۳۵۰ عدد رسیده که به طور قطع تا پایان امسال این رقم افزایش می‌یابد.

منبع: فارس