تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۹:۵۷:۱۸
کد مطلب : 127228
معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق آبادان مطرح کرد؛

ضرورت گنجاندن دروس پژوهشی در فعالیت های آموزشی

معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق(ع) آبادان با اشاره به ضرورت اهتمام مسؤولان استانی و کشوری حوزه های علمیه به بحث های پژوهشی و تحقیقی در مدرسه های علمیه، گفت: ضرورت گنجاندن دروس تحقیقی و پژوهشی جهت یادگیری شیوه پژوهشی در مسائل آموزشی احساس می شود.

به گزارش عصر آبادان؛حجت الاسلام علی نیکی، معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق(ع) آبادان، با اشاره راه اندازی تجهیزات رایانه ای و کتابخانه ای برای طلبه های مدرسه ابراز داشت: ساماندهی کتابخانه براساس فعالیت های پژوهش محوری و تجهیز سالن پژوهش به رایانه، نرم افزارهای نور و اینترنت پرسرعت از فعالیت های صورت گرفته سال جاری است.

معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق(ع) آبادان به برگزاری کلاس ها و کارگاه های روش تحقیق و پژوهش برای طلبه ها اشاره و اظهار داشت: شیوه های مقاله نویسی، نحوه فیش برداری و خلاصه نویسی و نیز در اختیار قرار دادن نرم افزار پژوهش یار از فعالیت های این معاونت در راستای ارتقای سطح پژوهشی طلبه های است.

این مقام مسؤول روش های صحیح مطالعه، روش های خلاصه نویسی، مقاله نویسی، پایان نامه نویسی و معرفی نرم افزارهای پژوهشی مرتبط با پژوهش را محتوای نرم افزار پژوهش یار برشمرد و افزود: این نرم افزار در اختیار طلبه ها قرار گرفته است.

حجت الاسلام نیکی در بخش دیگری از سخنان خود به جشنواره علامه حلی اشاره و خاطرنشان کرد: جلسه هایی برای طلبه ها برگزار و اطلاع رسانی های دقیق صورت گرفته است و تاکنون ۴۰ تا ۵۰ مقاله در زمینه های گوناگون از سوی طلبه ها ارائه گردید.

وی به تحصیل طلاب پایه های اول تا دهم در مدرسه اشاره و اظهار داشت: مسؤولان استانی و کشوری حوزه های علمیه اهتمام بیشتر به مسائل پژوهشی طلبه ها داشته و بدانند که طلبه موفق، طلبه پژوهش محوری است باید همه وقت خود را صرف تخصص و یادگیری تحقیق و پژوهش خاصی کند که متأسفانه در دروس حوزوی واحدی تحت عنوان پژوهش و تحقیق وجود ندارد.

معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق(ع) آبادان نبود واحد پژوهش و تحقیق در فعالیت های آموزشی را نقصی بزرگ دانست و تصریح کرد: در کنار یادگیری فقه و اصول و مسائل ضرورت گنجاندن دروس تحقیقی و پژوهشی جهت یادگیری شیوه پژوهش در مسائل آموزشی احساس می شود.