تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۶:۵۲:۳۱
کد مطلب : 54881

طراح تخریب مسجدالاقصی پس از ترور +تصاویر

خاخام تندروی یهودی که ۲۰ روز پیش هدف حمله آزاده فلسطینی قرار گرفت اکنون بدون کمک گرفتن از دیگران قادر به حرکت نیست.

 «یهودا گلیک» خاخام تندروی صهیونیستی برای نخستین بار پس از عملیات ترور، در حالی در انظار عمومی حاضر شد که در عبادتگاه بیمارستان «شعاریه تصیدق» در قدس اشغالی، بر روی ویلچر نشسته و مشغول ادای آیین‌های توراتی بود.

یهودا گلیک که ۲۰ روز پیش هدف حمله «معتز حجازی» آزاده فلسطینی قرار گرفت، اکنون ویلچر نشین شده و توانایی راه رفتن عادی را از دست داده است.

گلیک چند روز پیش نیز در جریان ملاقات «دیوید لاو» خاخام اعظم صهیونیستی با وی، درباره جزئیات لحظات اخیر ترورش به دست شهید معتز حجازی صحبت کرده و گفته بود که حجازی به من نزدیک شد و گفت: «تو دشمن مسجد الاقصی هستی و باید تو را بکشم» و پس از آن ۴ تیر به سمت بدن وی شلیک کرده بود.

این گلوله‌ها که به نقاط مختلفی از بدن گلیک اصابت کرده بود، باعث اختلال در حرکت وی شده است و این خاخام تندروی یهودی اکنون بدون کمک گرفتن از دیگران قادر به حرکت نیست.

گلیک تندرو همواره در ورود شهرک نشینان صهیونیست به صحن‌های مسجد مبارک الاقصی و تحریک آن‌ها به تخریب این مسجد و احداث معبد کذایی بر روی ویرانه‌های آن نقش داشته است و شهید معتز حجازی نیز به منظور انتقام گیری از این اقدامات وی، به او حمله کرده بود.

این درحالی است که در عملیات روز قدس چهار خاخام به نام‌های «موشه تبرسکی»، «اریه کوبینسکی»، «کلمن زئیف لیوی» و «ابراهام گلدبرگ» کشته شدند.

«غسان» و «عدی ابو جمل» دو پسرعموی فلسطینی روز گذشته، به موسسه دینی یهودیان در روستای دیریاسین در قدس اشغالی، در حال تکبیرگفتن وارد این مرکز شدند. آن‌ها سلاح گرم و سرد مانند چاقو و تبر در دست داشتند. این حمله به کشته شدن ۶ شهرک نشین و زخمی شدن بیش از ۱۰ تن منجر شد.

به گفته منابع اسرائیلی تعداد کشتگان عملیات بی‌نظیر عدی و غسان در قدس اشغالی به ۶ تن افزایش یافته است.

یهودا گلیک خاخام افراطی صهیونیست

یهودا گلیک خاخام افراطی صهیونیست
 موشه تبرسکی، اریه کوبینسکی، کلمن زئیف لیوی و ابراهام گلدبرگ چهار خاخام اسرائیلی که روز گذشته به هلاکت رسیدند

موشه تبرسکی، اریه کوبینسکی، کلمن زئیف لیوی و ابراهام گلدبرگ چهار خاخام اسرائیلی که روز گذشته به هلاکت رسیدند
منبع: ابنا