تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۵:۴۶
کد مطلب : 68141
قاضی پور:

طرح استیضاح نعمت زاده آماده است/بعد از تعطیلات مجلس استیضاح تحویل هیئت رئیسه می‌شود

نماینده ارومیه با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت سیاست درستی در قبال واردات و حمایت از تولیدات داخلی ندارد، گفت: نمایندگان از عملکرد نعمت زاده راضی نیستند و با استیضاح حتما این وزیر عزل خواهد شد.

به گزارش عصر آبادان  به نقل از ندای ارومیه، نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عزم نمایندگان برای استیضاح نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فضای مجلس به گونه ای است که نعمت زاده با استیضاح عزل خواهد شد چرا که نمی تواند آرای نمایندگان را برای ادامه کار کسب کند.

وی با تاکید بر اینکه بعنوان دهمین نماینده ای بود که طرح استیضاح این وزیر را امضا کرده، گفت: امضا کنندگان استیضاح نعمت زاده از چهره های شاخص مجلس هستند و قطعا در تصمیم شان قاطع هستند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه نمایندگان به سیاست های این وزارتخانه در قبال واردات انتقاداتی دارند، تصریح کرد: با واردات بی رویه محصولات کشاورزی و حتی کالاهای غیر ضروری اقتصاد ایران و تولید کنندگان دچار اختلال شده است.
قاضی پور خطاب به وزیر صنعت تاکید کرد: شما پدر صنعت جمهوری اسلامی ایران هستید یا پدر صنعت خارجی ها؟ شما از خدا نمی ترسید که سیگار، خودرو و کالاهای غیر ضرور وارد کشور می کنید و تولید کننده داخلی را با شکست مواجه می کنید؟
قاضی پور با پیش بینی افزایش امضاهای استیضاح نعمت زاده افزود: این هفته مجلس تعطیل است و بعد از تعطیلی مجلس استیضاح نعمت زاده تحویل هیئت رئیسه مجلس خواهد شد.

اسامی برخی نمایندگان استیضاح کننده

تا کنون بیش از ۳۰ نماینده استیضاح نعمت زاده را امضا کردند.
علاوه بر قاضی پور، فاطمه آلیا نماینده تهران و مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود از امضا کنندگان این استیضاح هستند.
طرح استیضاح این وزیر در دست یکی از نمایندگان تهران است.

نعمت زاده تا کنون دو بار از مجلس کارت زرد گرفت
کارت زرد در مجلس به معنای عدم رضایت نمایندگان از عملکرد یک وزیر است که در صحن مجلس با رای گیری و بر حسب شمارش آرای نمایندگان حاضر، که با احتساب نصف بعلاوه یک رای نمایندگان مخالف وزیر، داده می شود. چنانچه یک وزیر سه بار کارت زرد دریافت کند، باید استیضاح شود.

استیضاح نعمت زاده دارای چندین محور است
واردات بی رویه کالا به داخل کشور، واردات کالاهای غیر ضرور، مطالبات کارگران واحدهای صنعتی، بی توجهی به تولیدات داخلی، نداشتن برنامه برای اقتصاد مقاومتی و بی اعتنایی وزیر به دو کارت زرد نمایندگان به وی در اعتراض به عملکردش در وزارتخانه، وضعیت نامطلوب شهرکهای صنعتی، وضعیت بد صنعتگران از جمله محورهای استیضاح این وزیر است.

 

منبع: دانا

انتهای پیام/گ