تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۶:۳۳:۰۷
کد مطلب : 60536
مالک نانوایی در گتوند :

طرح جدید دولت نوعی توسری به نانوایی ها بود / نانوایی با طرح جدید صرفه ی اقتصادی ندارد

عصر آبادان : رجب عسکرنیا مالک یک نانوایی گفت: : با این طرح جدید دولت ، نانوا برای ما آنجور که باید صرفه ی اقتصادی نخواهد داشت و ما برای بیمه و بازنشستگی آن را سر پا نگه داشته ایم .

   

به گزارش عصر آبادان به نقل از گتوندنیوز رجب عسکرنیا مالک نانوایی حرارت غیر مستقیم در گتوند گفت : قبل از اجرای طرح نرخ جدید ، قیمت فروش هر قرص نان ۳۰۰ تومان و بعد از آن به ۴۰۰ تومان رسید .

عسکرنیا در ادامه گفت : قیمت آرد سهمیه ی دولت نیز قبل از اجرای طرح ۲۳ هزار تومان و بعد از آن به ۳۳ هزار تومان افزایش یافت و با این وضع ۳۰ درصد به قیمت نان اضافه شد ولی ۴۵ درصد به قیمت آرد اضافه شد و این نه تنها به سود نانواها نبود بلکه به ضرر نانواها تمام شد .

وی سپس ادامه داد : با اجرای طرح جدید بر خلاف ادعای دولت نه تنها به حقوق کارگران اضافه نشده است بلکه نانواها به نوعی از دولت توسری خورده اند و از سود نانواها کاسته شده است .

عسکر نیا با تاکید بسیار زیاد بر موضوع سهمیه آرد گفت : قبلا سهمیه ی نانواییهای حرارت غیر مستقیم هر ماه ۴۶۸ کیسه بود که الآن آن را به ۲۶۰ کیسه کاهش داده اند که با توجه به نحوه ی کار دستگاه ما این سهمیه آرد برای ما به صرفه نیست و بسیار به ما ضربه وارده کرده است .

وی در اخر تصریح کرد :  با این طرح جدید دولت ، نانوا برای ما آنجور که باید صرفه ی اقتصادی نخواهد داشت و ما برای بیمه و بازنشستگی آن را سرپا نگه داشته ایم .