تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۶:۱۹
کد مطلب : 53541
نماینده مردم اهواز:

دولت هرکاری دوست دارد نمی تواند انجام دهد/کمیته ای برای بررسی تحقق قول های رئیس جمهور به خوزستان بیاید

سید شریف حسینی اظهار داشت:با وزیر جهاد صحبت می کردم او می گفت من با دعوا و التماس توانستم ۳۰۰ هزار هکتار مجوز آب بگیرم.

 

به گزارش عصر آبادان ،سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز در گفت و گو با خبرنگار رهیاب در  پاسخ به واکنش معاون اول رئیس جمهور به نامه سرگشاده او به رئیس جمهور اظهار کرد: اقای جهانگیری اگر نامه ای می خواند درست بخواند دغدغه مردم دروغگویی نیست تعریف دروغ گویی روشن است و معلوم است چه کسی دروغ می گوید.

وی ادامه داد:معاون اول رئیس جمهوردر مورد هر موضوعی که دوست دارند می توانند اظهار نظرکنند من نامه ای کاملا شفاف نوشته ام چه کسی گفته این طرح اصلا انجام نشده است؟

 سید شریف حسینی تصریح کرد:همه مردم خوزستان این طرح را به اسم طرح ۸۸۰ هزار هکتاری می شناسند دولت آن را به ۵۵۰ هزار هکتار تقلیل داد اما دیروز من با وزیر جهاد صحبت می کردم او میگفت من با دعوا و التماس توانستم ۳۰۰ هزار هکتار مجوز آب بگیرم.

وی ادامه داد: با این اوصاف یعنی ۵۰۰ هزار هکتار از این طرح پرید ۵۰ هزار هکتار هم متعلق به ایلام است یعنی طرح ۸۸۰ هزار هکتاری در خوزستان به ۲۵۰ هزار هکتار تبدیل شد این کار بی معنی است دولت نیاید یک چیز بگوید ولی یک کار دیگری انجام دهد.

نماینده مردم اهواز  تاکید  کرد:ما بر اساس مستندات صحبت می کنیم درست است که در حال انجام کار هستند ولی زمانی این طرح نتیجه می دهد که حداقل همان ۵۵۰ هزار هکتار مصوب دولت، عملیاتی شود.

وی ادامه داد:چگونه است که وزارت نیرو به جهاد کشاورزی می گوید آب ندارم و فقط مجوز ۳۰۰ هزارهکتار می دهد اما می خواهد آب را به جاهای دیگر منتقل کند؟

نماینده اهواز گفت:اگر آب برای طرح مقام معظم رهبری که یکی از مهمترین طرح های کشور است  نیست  خب برای جاهای دیگر هم نباید آب باشد.

وی افزود:از یک طرف به ما که آب به صورت خدادادی در زمین هایمان جاری است مجوز استفاده از آب نمی دهند از طرفی نشست های انتقال آب برگزار می کنند و تفاهم نامه امضا می کنند این ها تناقض نیست؟

سید شریف حسینی خاطر نشان ساخت:دولت هرکاری دوست دارد نمی تواند انجام دهد حواس نمایندگان به کارهای دولت هست مستندات ما در خصوص اظهاراتمان موجود است.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت:مگر رئیس جمهور قول نداد که آب شرب سالم یک هفته ای به اهواز می رسد اما آنها آب کرخه را برای چند منطقه مثل کیانپارس،زیتون و ملی راه وصل کرده اند درحالیکه مشکل آب در این مناطق نیست مشکل آب ما در کوت عبدالله، حصیرآباد ،منبع آباد و حاشیه های اهواز است.

وی ادامه داد: وقتی می گوید آب به اهواز می رسد یعنی اینکه کل مردم اهواز از آب شرب منتفع شوند اما این حل نشده است ما می گوییم یک کمیته از طرف رئیس جمهور بیاید و قول های که در سفر به خوزستان دادند بررسی کنند که آیا محقق شده اند یا خیر؟

 نماینده اهواز تاکید کرد:در بحث آلودگی هوا ما می گوییم وقتی مسئولان برای عیادت از چهار نفر راهی اصفهان می شوند که کار پسندیده ای هم انجام دادند  باید برای ۲۱ هزار خوزستانی که در باران های اسیدی، تنگی نفس گرفتند هم به استان می آمدند تا ببیند لااقل مشکل کجاست؟

وی افزود:ما می خواهیم دولت بین این استان و آن استان تفاوتی نگذارد متاسفانه دولت ها به بعضی از استان ها نگاه نور چشمی دارند  این تبعیض ها باید از بین برود.

سید شریف حسینی  در پایان گفت: در بحث اشتغال هم که نیاز نیست توضیح بدهم امروز در هر خانه ای دو سه بیکار وجود دارد بیکاری برای مردم ملموس است و نیازی نیست دیگر برای دولت توضیح داده شود.