تاریخ انتشار خبر: ۹ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۰۶:۵۷:۵۹
کد مطلب : 42610

طوفانِ گرد و خاک شهرستان لالی را زیر و رو کرد / سه کشته و مصدوم و خانه هایی که در آتش سوخت + تصاویر

عصر روز شنبه شهرستان لالی شاهد یک طوفان گرد و غبار بسیار تند و کم سابقه ای بود که خسارات فراوانی را در سطح شهر و روستا های لالی بر جای گذاشت .

 

 

 

به گزارش عصر آبادان، به نقل از لالی نیوز، این طوفان با سرعت زیاد و حجم فراوان خاکی که به همراه داشت تا ساعاتی موجب خانه نشینی مردم شده بود اما متاسفانه گزارشاتی که از سطح شهرستان لالی و از ادارات مختلف مخابره شده است گویای شرایط سختی است که این طوفان در شهرستان لالی به وجود آورده است .

این طوفان در روستای جمال آباد بخش مرکزی لالی موجب آتش سوزی خانه ها ، انبار علوفه و وسایل کشاورزی تعدادی از مردم این روستا شده بود که متاسفانه به علت کمبود ماشین آتش نشانی خسارات زیادی به مردم این روستا وارد آمد .

در همین راستا بخشدار مرکزی شهرستان لالی با حضور در محل آتش سوزی ، کمبود امکانات در حوزه آتش نشانی شهرستان را یادآور شد و از مسئولین استانی خواستار رسیدگی و توجه ویژه ای در این خصوص شد .

این در حالی است که مهار آتش به صورتی کاملا ابتدایی و توسط مردم منطقه تا حدی صورت گرفت و در انتها و با تاخیر زیاد پس از سر رسیدن معدود ماشین های آتش نشانی شهرستان این آتش سوزی خاموش شد .

در گزارش دیگری هوشنگ عالی پوررئیس مرکز فوریت های پزشکی شهرستان لالی از کشته شدن یک نفر در روستای تراز و مجروح شدن دو نفر دیگر در سطح شهر خبر داد که علت مرگ جوان روستایی و دو مصدوم دیگر تخریب دیوار و گرفتار شدن در زیر آوار ها عنوان شد .

 

نجفی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان لالی که از آغاز جریان و اتفاقات رخ داده را رصد می کرد در گزارشی از آتش سوزی ۶ منزل و انبار علوفه در روستای جمال آباد به همراه خساراتی که به منازل مسکونی در سطح شهرستان وارد شده بود گزارش داد .

قطع درختان ، شکستن تیرهای برق و قطعی چندین ساعته شبکه های آب و برق از خسارات دیگر این طوفان بود .

آمار و برآورد دقیق خسارات این طوفان به طور کامل اعلام نشده و جزئیات آن متعاقبا اعلام می شود .
لالی نیوز


لالی نیوز