تاریخ انتشار خبر: ۷ , تیر, ۱۳۹۴ | ۰۴:۲۱:۲۴
کد مطلب : 97462
حیاوی عضو شورای شهر آبادان:

عدم تشکیل جلسه استعفای شهردار نشانه ضعف فرماندار است یا همکاری با گروه مخالف؟!

عصر آبادان: عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر آبادان گفت: عدم تشکیل جلسه بررسی استعفای شهردار در روز سوم تیرماه جاری که با حضور فرماندار آبادان نیز همراه بود نشان از ضعف ایشان و یا همکاری وی با گروه مخالف دارد.

به گزارش عصر آبادان ، زینب حیاوی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اعلام این مطلب افزود: از زمان ورود به دوره چهارم شورا شاهد یک دوگانگی در شورا (اقلیت و اکثریت) آنهم به دلیل انتخاب شیرازی به عنوان شهردار آبادان بودیم.
وی اظهار داشت: پس از گذشت دو سال و طرح موضوع استعفای شهردار، ما (گروه اکثریت) آقای قاسمی را به عنوان نماینده خود برای گفتمان با گروه اقلیت انتخاب و ایشان نیز تمامی مسائل را در نشست با گروه یاد شده مطرح و به جمع بندی نهایی رسیدند، که به یکباره با عکس العمل دیگری از این گروه با توجه به توافقات انجام شده مواجه شدیم.
وی تصریح کرد:  رئیس شورای اسلامی شهر نیز هیچ اقتداری از خود ندارد ، پشت سر وی کسانی هستند که او را هدایت می کنند.
وی یادآور شد: فرماندار اگر به فکر این شهر بود جلسه بررسی استعفای شهردار را به روز آخر موکول نمی کرد، وی می بایست از چند روز پیشتر این جلسه را تشکیل و اعضا را موظف به حضور در جلسه می کرد نه در آخرین روز از مهلت قانونی بای ثبت نام کاندیداتوری(سوم تیرماه جاری).
عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر آبادان گفت: وقتی فرماندار آبادان قادراست که در زمان انتخاب شهردار همه اعضا را گرد هم بیاورد و آنها نیز دست به انتخاب شهردار بزنند، پس می توانست برای موضوع بررسی استعفای شهردار نیز اقدامی جدی تر کند، جلسه را بگذارد و اعضار را برای حضور در جلسه موظف کند.
حیاوی افزود: نمی دانم این مسئله ضعف سیاسی فرماندار را نشان می دهد یا همکاری وی با گروه مخالف را !!؟
وی اظهار داشت: گروه مخالف پیشتر نیز به بهانه وجود ابهامات مالی قصد استیضاح شهردار را داشتند که این کار عملی نشد، اگر آنان هنوز بر سر ادعایشان هستند پس چرا از آن زمان تاکنون برای بررسی موضوع وگرفتن پاسخ از شهردار اقدامی نکردند ، اکنون که شهردار استعفای خود را برای کاندیداتوری دهمین دوره مجلس اعلام کرده همه آنها یادشان آمده است.
وی تصریح کرد: این افراد باید پاسخگوی ذهن پرسشگر مردم فهیم آبادان باشند.

  1. ناشناس می‌گه:

    اییییییش خدا نکشتت