تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۷:۵۶
کد مطلب : 71868
عضو کمیسیون اقتصادی:

عدم حذف یارانه پردرآمدها دلایل سیاسی دارد/دولت نگران “رای” برای ۴ سال آینده‌اش است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت نگران رأی آینده خود در پایان ۴ سال است و به همین دلیل تا کنون یارانه پر درآمد ها را حذف نکرده‌اند؛ حذف نشدن یارانه ثروتمندان بیشتر دلایل سیاسی داشته است و به مسائل اقتصادی مربوط نمی‌شود.

سید ناصر موسوی لارگانی، نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا، در خصوص برنامه دولت برای قطع یارانه ثروتمندان گفت: برنامه حذف یارانه ثروتمندان از ابتدای سال گذشته در دستور کار دولت بوده و کمیسیون تلفیق هم در این راستا طرحی را تصویب کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: قرار است یارانه افراد پر درآمد یعنی کسانی که حقوق بالاتر از ۲ میلیون و پانصد هزار تومان در ماه دارند، حذف شود؛ اما باید این اراده در دولت وجود داشته باشد.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: اگر حتی ده طرح دیگر هم در این راستا تصویب شود ولی اراده دولت برای حذف یارانه پر درآمدها نباشد، این اقدام بیهوده ای است.

 

موسوی لارگانی تصریح کرد: یکی از مهمترین دلایلی که دولت یارانه پر درآمد ها را حذف نمی‌کند، نگرانی دولت از ایجاد نارضایتی میان مردم است که شاید مردم دولت را با این کار زیر سوال ببرند.

 

وی در پایان یادآور شد: دولت نگران رأی آینده خود در پایان ۴ سال است و به همین دلیل تا کنون یارانه پر درآمد ها را حذف نکرده‌اند؛ حذف نشدن یارانه ثروتمندان بیشتر دلایل سیاسی داشته است و به مسائل اقتصادی مربوط نمی‌شود.

 

نماینده مردم فلاورجان در پایان یادآور شد: این طرحی که در حال حاضر در کمیسیون تلفیق مصوب شده است در سال ۹۴ باید اجرا شود و در این صورت یارانه پر درآمدها حذف می‌شود.

انتهای پیام/ط