تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۵:۳۴
کد مطلب : 32171
فرماندارهفتکل مطرح کرد:

عدم مدیریت صالح بیگی فرماندار سابق درپروژه مسکن مهر/ اسناد تخلفات صورت گرفته در مسکن مهر موجود است

محسن بیرانوند فرماندار هفتکل در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر شبهات اختلاس وارده در مسکن مهر اظهار داشت: باید بگویم ما در جایگاه قضاوت نیستیم و موضوع اختلاس هنوز به قطعیت نرسیده است ،زیرا مرجع قضایی هنوز به این مسئله ورود نکرده است.

به گزارش  عصر آبادان به نقل از هفتکل نیوز،محسن بیرانوند فرماندار هفتکل درگفتگوی تفصیلی به سوالات خبرنگار ماپاسخ داد.متن این مصاحبه در ذیل آمده است.

مسکن مهر

محسن بیرانوند فرماندار هفتکل در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر شبهات اختلاس وارده  در  مسکن مهر   اظهار داشت:  باید بگویم ما در جایگاه قضاوت نیستیم و موضوع اختلاس هنوز به قطعیت نرسیده است ،زیرا مرجع قضایی هنوز به این  مسئله ورود نکرده است.

بیرانوند با اشاره  به عدم مدیریت صحیح فرماندار سابق دراجرای نظارت بر پروژه مسکن مهر افزود: وظیفه فرماندار در این مسئله فقط سیاست گذاری ونظارت بوده است که متأسفانه ایشان به جهت تسهیل در روند ساخت وسازمسکن مهرمبادرت به ایجاد شوراها ونهادهایی به صورت من در آوردی  کرد، که نتیجه عکس حاصل شد.

وی اضافه کرد:قانون متولی مسکن مهر را درشهر های زیر ۲۵ هزار نفر ،بنیاد مسکن معرفی کرده است  در حالی که در گذشته بنیاد مسکن هفتکل در این پروژه به حاشیه برده شد.

فرماندارهفتکل تاکید کرد: دراین که مغایرتهایی در اجرای پروژه و مبالغ آن وجود دارد شکی نیست  و اسناد تخلفات  صورت گرفته موجود می باشد.

بیرانوند با اشاره به روند ساخت وساز در مسکن مهرگفت: پروژه هم اکنون مسیر خودش را طی می کند ومتوقف نیست و اگر در اجرای پروسه موانعی ایجاد شود  بلافاصه ورود می کنیم و موانع را از پیش راه برمی داریم.

وی افزود:علی رغم آنچه که در گذشته اتفاق افتاد اکنون مدیریت به مردم واگذار شده وتمام هزینه ها شفاف می باشد  وما دخالتی در اجرای آن نداریم.

فرماندارهفتکل تصریح کرد:برای رسیدگی به حل مشکلات مسکن مهر یک سری  الویت بندی هایی را در ر‌‌ا‌س کار خود قرار داده ام که  در ابتدا مردم و متقاضیان مسکن مهر ذینفع می باشند و بعد پیمانکارانی هستند که به حق مطالباتی دارند، سوم پیمانکاران و افرادی هستند که در این پروژه تخلف کرده اند که اسناد تخلف هم موجود  است.ازاین سه بخش من فقط می توانم در بخش اول ورود کنم که هم اکنون  کاربه خوبی پیش می رود و لی در دوبخش دیگرتا زمانی که  سیستم قضایی وارد نشود کاری صورت نمی گیرد.

وی خاطر نشان شد:   برای گرفتن حق وحقوق مردم  و مطالبات پیمانکاران  ورسیدگی به تخلفات باید هرچه زودتر سیستم قضایی  به این مسئله ورودکند زیرا هر چه بیشتر زمان بگذرد به ضرر مردم می باشد.

بیرانوند3

 

بیکاری و مشکل اشتغال

فرماندار هفتکل در خصوص مشکل بیکاری گفت : اشتغال مشکل اول کشور می باشداما در خوزستان با توجه به وجود  پتانسیل و ظرفیت هایی بالای  استان نباید نرخ بیکاری به این اندازه بالا باشد .نرخ  بیکاری ناشی از ضعف برنامه ریزی بلندمدت در دوره های گذشته است وصرفا این مشکل را به دولت خاصی ارجاع نمی دهم.

وی افزود: اگر برنامه ریزی خوبی در این زمینه می شد باتوجه به این که خوزستان قلب ایران است و  منابع عظیمی که در بخش های  کشاورزی نفت وگازو… در استان وجود دارد ،در هر زمینه ای مستعد ایجاد اشتغال و رونق تولید می باشد که بخشی از این مشکل  نیاز مند برنامه ریزی کلان کشوری واستانی است اما نباید تنها به منابع دولتی اکتفا شود ، وباید بخش خصوصی فعال شود، ماباید ظرفیت ها وپتانسیل های منطقه  را شناسایی کنیم.

بیرانوند خاطر نشان کرد :معادن یکی از ظرفیت های شهرستان هفتکل می باشد که مغفول مانده است ،و به همین منظور از مدیریت صنایع ومعادن استان دعوت کرده ایم تا در جلسه بعدی شورای اشتغال شهرستان حضور پیداکند و کار کارشناسی وارزیابی معادن هفتکل برای ترغیب سرمایه گذاری در این بخش انجام شود که این موضوع به ایجاد اشتغال در هفتکل کمک خواهد کرد .

 

فرماندار هفتکل درادامه اظهار داشت : شهرک صنعتی  هفتکل علی رغم همه امکاناتی که دارد ولی رغبتی برای سرمایه گذاری در آن وجود ندارد ، که به همین منظور در این زمینه چندین جلسه  با مسئولین  استانی برگزار و مقرر شد برای ایجاد انگیزه سرمایه گذاری ،تسهیلات بیشتر با سازوکار روان تری به سرمایه گذاران ارائه شود .

وی  در خصوص جذب نیرو در ادارت وشرکت ها گفت :براساس مصوبه شورای اشتغال شهرستان ،باتوجه به حساسیتها ومشکلاتی که در این زمینه  وجود دارد، در ادارت وشرکت ها باید از نیروی بومی استفاده شود واین مصوبه را  ابلاغ کردیم.همچنین  تفاهم نامه ای با شرکت سیمان واداره کار بسته شد که تمام نیروهای خود را در قالب اداره کار جذب نمایند  و الویت بندی شود  که از نیروهای بومی استفاد شود.لذا باتوجه به مصوبات شورای اشتغال اگر در جایی دیده شود در صورتی که نیروی بومی وجود دارد ،ازنیروی  غیر بومی استفاده شده است ،برای ما قابل قبول نیست.

اقتصاد وفرهنگ

بیرانوندگفت  :مجموع اعتبارات استان نسبت به سال گذشته کاهش داشته است اما اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان هفتکل نسبت به سال قبل نزدیک به ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش داشته است.

بخشی از این اعتبارات محقق شده  مدیون توجه خاص استاندار به مناطق محروم بوده است وبخشی نتیجه پیگیری های مامی باشد.

بیرانوند درخصوص برنامه های شهرستان در سال اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی گفت :

برنامه های کاری خود را در سه بخش کوتاه مدت ،میان مدت وبلند مدت تقسیم کرده ایم که در بخش کوتاه مدت به وضعیت فعلی شهرستان وبشترین مشکلاتی که مردم درگیر آن  هستندرسیدگی می شود .

وی گفت :در بخش اقتصاد به  دنبال تحول عظیمی در روستاها هستیم که اجرای آن  در سطح کشور بی نظیر می باشد.به همین منظور و طی تعاملات صورت گرفته  با  مدیر کل بنیاد مسکن استان،  از تمام ماشین آلات راهسازی وبهسازی در روستاها استفاده خواهد شد .

بیرانوند افزود :ازجمله اقدامات انجام شده تاکنون ،راه اندازی مرکز خرید گندم رغیوه می باشد که به صورت جهادی ظرف ۱۰ روز بین ۲ تا ۳ هزار مربع بتن ریزی شد و این مرکز سریعاً تجهیز شد ورضایت عموم را درپی داشت .

جاده ی خروجی وجاده هفتکل -غیزانیه

بیرانوند در خصوص طرح دوبانده شدن جاده هفتکل تا سه راهی غیزانیه گفت : در حدود هشت سال پیش طرح مطالعاتی این مسیر  آماده شده است .این جاده محور ترانزیتی اصلی می باشد  وبیشترین بار ترافیکی آن مربوط به  شهرها واستانهای مجاور می باشدوکمترین  بهره را شهرستان هفتکل از این محور ارتباطی می برداین پروژه جزو طرح های ملی می باشد و نیازمند اختصاص اعتبار ملی می باشد .

فرمانداری هفتکل افزود : اعتبار  پروژه جاده خروجی از اعتبارات نفت تامین می شود.با توجه به اینکه اعتبارات نفت کم شده است ، ابلاغ شد که  تمام پروژه های عام المنفعه حذف شود  وجاده خروجی هفتکل هم از پروژ ه های عام المنفعه بوده است . البته پس از  پیگیری های انجام شده قرار بر این شد که پروژه های عام المنفعه  الویت بندی شوند که پروژه ی جاده خروجی هفتکل جزو پروژه های  الویت دار محسوب شده است.

وی در پاسخ به  سوالی مبنی بر  علت عدم شروع بکار مجدد جاده خروجی هفتکل اظهار داشت : ظاهرامقرر شد ۲ میلیارد تومان از دیون پیمانکاران  پرداخت شود اما به نظر می رسداین مبلغ  هنوز به پیمانکاران پرداخت نشده است واگر  پرداخت شود امکان شروع به کار مجدد وجود دارد.

 

بیرانوند درپایان تأکید کرد:هفتکل در گذشته جایگاه خوبی داشته است  ولی اکنون از این جایگاه برخورد دار نیست ،با توجه به سیاست های دولت فعلی و توجه خاص استاندار به شهر های کمتر توسعه یافته وتلاش برای رسیدن به شاخصه های متوسط کشوری امید است این شهر به جایگاهی که لیاقت آن رادارد برسد و این موضوع  هم  کمک وهمت همه را می طلبد  وبنده  هم تا زمانی که در این شهر افتخار خدمت دارم ،تمام تلاش خود را برای پیگیری مشکلات خواهم کرد که شهرستان به حق خودش برسد.