تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۶:۳۲:۰۹
کد مطلب : 23385

عناوین خبری جهان از دیشب تاکنون

مهمترین عناوین خبرهای جهان از شب گذشته تاکنون به نقل از رسانه های خارجی به شرح زیر است.

مهمترین عناوین خبرهای جهان از شب گذشته تاکنون به نقل از رسانه های خارجی به شرح زیر است:

– روز چهارشنبه در یک حادثه تیراندازی در پایگاه نظامی فورت هود در ایالت تگزاس آمریکا  یک نفر کشته و ۱۴ نفر دیگر زخمی شدند. این در حالی است که این پایگاه نظامی در سال ۲۰۰۹ نیز حادثه ای مشابه با ۱۳ کشته را تجربه کرده بود.

– دولت استونی با هدف استقرار تعداد بیشتری از هواپیماهای ناتو برای انجام گشت‌های هوایی در کشورهای حوزه دریای بالتیک،  ایجاد یک پایگاه هوایی در خاک خود را به ناتو پیشنهاد کرده است.

– رادیو بین‌المللی فرانسه در گزارشی درباره نتایج انتخابات اخیر شهرداری‌ها این کشور شکست سوسیالیست ها در انتخابات فرانسه را تاریخی و نشانگر اعتراض مردم به سیاست‌های فرانسوا اولاند رئیس جمهور این کشور خواند.

– کریستینا کرشنر رئیس جمهور آرژانتین درباره تبدیل شدن جزایر مالویناس(فالکلند) به پایگاه هسته ای هشدار داد. به گفته رئیس جمهور آرژانتین، ارتش انگلیس تمامی فعالیتهای مربوط به سامانه های اطلاعاتی و استقرار نیروهای نظامی خود در اقیانوس اطلس جنوبی را از طریق این جزایر مدیریت می کند.

– الکساندر گروشکو نماینده دائم روسیه در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در بروکسل، توقف پروژه های همکاری ناتو با روسیه را زیانباردانست.

– جان کری وزیر خارجه آمریکا وارد الجزایر شد. دیدار وی از الجزایرسرآغاز سفر وی به شمال آفریقا است و تهدیدات القاعده دراولویت دستورکار این سفر قرار دارد.

– در پی وقوع زمین لرزه ۸.۲ ریشتری در شیلی، در کناره غربی اقیانوس آرام، ژاپن که در کناره شرقی این اقیانوس واقع است در مورد وقوع سونامی در سواحل خود هشدار داد.

– بزرگترین اعتصاب خلبانان شرکت هوایی آلمانب لوفتهانزا از روز گذشته آغاز شد و قرار است ۳ روز ادامه داشته باشد. اعتصاب خلبانان این شرکت اختلال وسیع در حمل و نقل مسافران داشته است.

منبع: مهر