تاریخ انتشار خبر: ۸ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۲:۳۱
کد مطلب : 125729

عکس/ اعزام به خدمت سربازی در روسیه

ارتش روسیه یکی از قدرتمندترین ارتش های دنیا به حساب می آید و جالب است بدانید این کشور یکی از جذاب ترین، پویاترین و آموزنده ترین دوران خدمت سربازی را در دنیا دارد.

 خدمت سربازی  در کشور روسیه یکی از مهم ترین گام های زندگی هر مردی به حساب می آید. این دوران نه تنها به عنوان یک مدرسه زندگی شناخته می شود بلکه جوان ها بهترین دوستان واقعی خود را در این دوران پیدا می کنند.
خدمت نظام وظیفه در فدراسیون روسیه مشمول شهروندان مرد واجد شرایطی می شود که شرایط معافیت از خدمت را نداشته و بین سنین ۱۸ تا ۲۷ هستند. انجام وظیفه، افتخار و خدمت به وطن از اساسی ترین انگیزه های خدمت سربازی در ارتش روسیه محسوب می شود.

طول مدت سربازی از ابتدای سال ۲۰۰۸ در این کشور از ۲۴ ماه به یک سال کاهش یافت. این دوره یک ساله را افراد اغلب در واحدهای نظامی نزدیک به محل زندگی خود سپری می کنند. البته، در این مورد افراد متأهل، صاحب فرزند و کسانی که والدین آنها وارد سن بازنشستگی شده اند، در اولویت قرار دارند.

سربازان هنگام استراحت می توانند لباس عادی پوشیده و حتی در واحد نظامی خود از تلفن همراه استفاده کنند و هر موقع احساس دلتنگی کردند، با والدین و نزدیکان خود تماس بگیرند. روسیه شرایط سربازی را به گونه ای تسهیل کرده که یک سال دوری از خانواده برای سربازان با کمترین سختی سپری می شود. البته با وجود فعالیت های متنوع و سرگرم کننده در کنار دوستان، آنها کمتر وقتی برای دلتنگی پیدا می کنند.